25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Версія для друкуВерсія для друку

Управління соціального захисту населення інформує

Сьогодні, 25 листопада, у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Починаючи із 1981 року, жінки-активістки всього світу 25 листопада щороку відзначають як день боротьби проти насилля. У 1999 році Генасамблея ООН проголосила цю дату Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Історичною передумовою цієї дати стала подія, що відбулася в 1961 році у Домініканській республіці. Тоді за наказом диктатора Рафаеля Трухільо були жорстоко вбиті три сестри Мірабаль, політичні активістки. З того часу активісти всього світу виступають проти насильства над жінками.

У цей же день розпочинається міжнародна акція "16 днів проти насильства".

Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Подібні заходи широко поширені по всьому світу. Щорічна акція "16 днів проти насильства" була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. З того часу понад 1000 організацій та осіб з понад 100 країн щорічно проводять акції в рамках однойменної кампанії, закликаючи до припинення усіх форм насильства проти жінок. З 2000 року цю ініціативу підтримує і Україна.

Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві. Жінки не можуть повною мірою здійснювати свої права людини і користуватися ними. Тому, щоб подолати це зло, проблема повинна розв’язуватися на державному рівні кожної країни.

Багато жінок і дівчаток усього світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства часто приховані. Часом ситуації закінчуються загибеллю потерпілих. Проблема полягає ще й у тому, що лише 10% жертв звертаються по допомогу.

Міжнародні організації із захисту жінок прагнуть довести до відома суспільства масштабність цієї проблеми, щоби кожен усвідомив, що насилля проти представниць слабкої статі – це не міф, а реальність, від якої навіть сьогодні, у XXI столітті, потерпають жінки й дівчата. Найстрашніше те, що у всьому світі вони стають жертвами домашнього насилля частіше, ніж від пограбувань чи автокатастроф, разом узятих.

Як свідчить статистика, кожна третя жінка в світі хоч раз у житті зазнала фізичного, психологічного, економічного чи сексуального насильства. Близько 100 000 гине щороку.

В Україні від домашнього насилля у рік гине десь 600 жінок. Тож маємо визнати, що проблема насильства в Україні також все ще існує. І наша держава докладає зусиль, аби викорінити це зло в сім‘ї: 15 листопада 2001 року ухвалено відповідний закон "Про попередження насильства в сім’ї"; Україна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; започаткована загальнодержавна кампанія “Стоп-насильству”.

 

Наверх ↑