Близько 70 відсотків лікувально-профілактичних закладів Полтавщини готові до роботи в осінньо-зимовий період

Версія для друкуВерсія для друку

Близько 70 відсотків лікувально-профілактичних закладів Полтавщини готові до роботи в осінньо-зимовий період

Одним із питань, порушених на сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка, стала підготовка лікувально-профілактичних закладів краю до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.

– Нині установи охорони здоров’я Полтавщини обслуговують 419 котелень і теплогенераторних, із них на балансі лікувально-профілактичних закладів перебувають 184. Десять відсотків останніх переведено на тверде паливо. Із 948 амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів краю 319 працюють на твердому паливі, 32 – на електроопаленні й відповідно 597 мають газове опалення. Значні роботи з утеплення провели Горішньоплавнівська міська лікарня, Полтавська центральна районна лікарня, Карлівська й Миргородська ЦРЛ. Також тривають роботи на об’єктах обласного значення – в обласній клінічній лікарні, онкологічному диспансері, госпіталі ветеранів війни, обласній лікарні відновного лікування, – поінформував директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. – Згідно з оперативними даними, якими ми володіємо, 69,3 відсотка закладів готові до роботи в осінньо-зимовий період. Наше завдання – за короткий час підготувати паспорти готовності відповідно до вимог Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Уже розпочата відповідна діяльність. Крім того, необхідно взяти під особистий контроль укладення договорів щодо тепло-, газопостачання, споживання електроенергії, природного газу.

Віктор Лисак розповів, що консолідований бюджет на галузь охорони здоров’я в області становить 3 мільярди 328 мільйонів 679 тисяч гривень. Питома вага витрат на енергоносії – 10 відсотків. Середні коливання: 13 відсотків – по міських медичних установах і 16 відсотків – по районних.

– Загалом споживаємо 231,2 мільйона гривень на енергоносії, оплату комунальних послуг, теплопостачання. Зокрема на останнє спрямовуємо 48 відсотків вказаних коштів. Тож є над чим працювати. На газопостачання йде 22,6 відсотка коштів, а на електропостачання – 23,3. На водозабезпечення витрачаємо 4 відсотки від вище вказаної суми, – додав Віктор Лисак. – Із метою реалізації політики щодо енергозбереження й виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №732-р від 26.04.2017 «Про затвердження плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах» з обласного бюджету спрямовано 1 мільйон 212 тисяч гривень на проведення енергоаудиту. Він надає можливість комплексного підходу до санації самих будівель. Якщо минулого року на санацію медичних закладів регіону ми спрямували понад 3 мільйони гривень, то у 2018-му заплановані витрати сягають 13 мільйонів 752 тисяч гривень, зокрема 7 мільйонів 167 тисяч гривень – з обласного бюджету й відповідно 6 мільйонів 405 тисяч гривень – із місцевих бюджетів.

Віктор Лисак зазначив, що у 2016 році для більш ефективного проведення моніторингу енергоносіїв в 35 закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування (54 будівлі) впроваджено інформаційну систему енергомоніторингу (ІСЕ) в режимі онлайн. Вона забезпечує накопичення, систематизацію й аналіз даних щодо споживання енергоносіїв та можливості приведення до базової лінії використання енергоносіїв у підвідомчому закладі. Таку систему потрібно встановити ще на 96 будівлях.

– Звертаюся до всіх голів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, по кожній медичній установі нам потрібно мати детальний аналіз використання енергоресурсів. Окрім складання паспортів готовності, надзвичайно важливо проаналізувати готовність лікувально-профілактичних закладів до роботи в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема щодо енергозабезпечення. Важливими лишаються питання переходу на тверде паливо й використання будівель, які нині непотрібні. Тобто варто поглянути на медико-технологічний процес щодо господарської, енергетичної ефективності, аби раціональніше використовувати ресурси, а виділені кошти направити на лікувально-діагностичний процес, – наголосив Віктор Лисак. – Необхідно забезпечити контроль щодо своєчасного початку опалювального сезону 2018-19 року в лікувально-профілактичних установах краю.

– В області сформована мережа медичних закладів. Потрібно проаналізувати, як використовуються бюджети районів за різними галузями, зокрема у сферах освіти й охорони здоров’я. Якщо існує дисбаланс, маємо на це відреагувати. Після завершення енергоаудиту медзакладів необхідно розробити на кілька років комплексну тематичну програму щодо енергоефективності, тепломодернізації цих установ, – зазначив Валерій Головко.

Віктор Лисак поінформував, що понад 50 відсотків мешканців Полтавщини підписали декларації з лікарями.

Наверх ↑