111

Чи включається допомога по вагітності та пологах при нарахуванні компенсації за невикористані відпустки?

Версія для друкуВерсія для друку

Чи включається допомога по вагітності та пологах при нарахуванні компенсації за невикористані відпустки?

Обчислення середньої заробітної плати для нарахування компенсації за невикористані відпустки провадиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100

(далі — Порядок № 100). Виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування компенсації за невикористані відпустки, встановлено пунктом 3 Порядку № 100.

До таких виплат належать:

  • основна заробітна плата (тарифна ставка, оклад);

  • доплати і надбавки;

  • премії, які мають постійний характер;

  • винагорода за вислугу років та підсумками роботи за рік;

  • індексація;

  • виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (виконання державних і громадських обов’язків, службового відрядження, за час вимушеного прогулу тощо);

  • допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомога по вагітності та пологах надається у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Статтею 25 Закону № 1105 встановлено, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ст. 31 Закону № 1105). Отже, допомога по вагітності та пологах має включатись до виплат, які враховуються під час обчислення середньої заробітної плати для нарахування компенсації за невикористані відпустки.

Абзацом шостим пункту 2 Порядку № 100 встановлено, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. Зазначена норма стосується, зокрема, випадків, коли працівникам надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

 

Наверх ↑