До уваги роботодавців та військовозобов’язаних: відповідальність за порушення правил військового обліку посилено !!!!!

Версія для друкуВерсія для друку

До уваги роботодавців та військовозобов’язаних: відповідальність за порушення правил військового обліку посилено !!!!!

Приймання на роботу та навчання призовників і військовозобов’язаних здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік. Військовозобов’язаний повинен надати роботодавцю військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, а призовник - посвідчення про приписку до призовних дільниць.

Відповідно до Постанови Верховної Ради від 15.09.2020 №885-IX відповідальність за порушення правил військового обліку відтепер посилюється. Порушення правил військового обліку призовниками, військовозобов’язаними та резервістами тягнутиме за собою накладення штрафу від 510 до 850 гривень. За повторне порушення впродовж року або вчинення правопорушення в особливий період — штрафуватимуть від 850 до 1700 гривень. Наразі стягнення складає від 85 до 119 гривень, а за частиною другою — від 850 до 1700 гривень.

Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, передбачений статтею 210-1 КУпАП, становитиме від 1700 до 3400 гривень, а за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період: на громадян — від 3400 до 5100 гривень; на посадових осіб — від 5100 до 8500 гривень. Сьогодні ці суми становлять: від 170 до 510 гривень, від 510 до 1700 гривень та від 1700 до 5100 гривень відповідно.

За умисне зіпсуття або недбале зберігання призовниками, військовозобов’язаними і резервістами військово-облікових документів, яке спричинило їхню втрату, штрафи підвищуються від 510 до 850 гривень (нині — від 17 до 51 гривень). За повторне протягом року вчинення порушення з-поміж передбачених частиною першою статті 211 КУпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення порушення в особливий період — від 850 до 1700 гривень (нині — від 51 до 119 гривень).

Передбачено також, що ухилення військовозобов'язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військовим комісаром карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років. За ухилення військовозобов'язаного, резервіста від проходження зборів, окрім штрафів також передбачено покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років.

Нагадуємо, виконавчі органи сільських, селищних та міських рад здійснюють взяття на військовий облік громадян, які прибули на нове місце проживання до адміністративно-територіальної одиниці, що обслуговується виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, тільки після їх взяття на військовий облік у районному (міському) військовому комісаріаті.

Державні органи, підприємства, установи та організації ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи (навчання), у тому числі на умовах трудового договору (контракту, угоди), строком більш як три місяці.

 

 

Наверх ↑