111

Інна Іщенко: «За темпами зростання надходжень до загального фонду місцевих бюджетів Полтавщина серед інших регіонів України посідає перше місце»

Версія для друкуВерсія для друку

Інна Іщенко: «За темпами зростання надходжень до загального фонду місцевих бюджетів Полтавщина серед інших регіонів України посідає перше місце»

Підсумки соціально-економічного розвитку області за перший квартал поточного року, проведення двомісячника охорони водних біоресурсів у період нересту риби, формування ефективних моделей розвитку фізичної культури та спорту на рівні територіальних громад і стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, що виникли на території краю, – питання, які обговорили сьогодні на апаратній нараді у голови облдержадміністрації Валерія Головка.

– Область успішно розвивається в багатьох напрямках. Зважаючи на впровадження реформ, зокрема реформи децентралізації, за січень-березень 2018 року до бюджетів усіх рівнів регіону надійшло 7,5 мільярда гривень. До Державного бюджету мобілізовано п’ять мільярдів гривень. За темпами зростання надходжень до загального фонду місцевих бюджетів Полтавщина серед інших регіонів України посідає перше місце. Це зростання майже на 40 відсотків забезпечене завдяки тому, що фінансові ресурси залишаються на місцях, у громадах і використовуються на розвиток тутешніх територій, – поінформувала директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко. – Найбільше зросли надходження саме з прийняттям закону щодо відрахування рентних платежів за користування надрами. Ці платежі збільшилися майже вдесятеро порівняно з минулими періодами. Зросли податки на прибуток, плата за надання адміністративних послуг, за землю, ПДФО. І всі вони залишаються у місцевих громадах завдяки реформі децентралізації.

Нині на Полтавщині створено 43 об’єднані територіальні громади, 39 з яких перебувають на прямих міжбюджетних відносинах. У двох інших громадах 29 квітня відбулися перші вибори. Загалом в області об’єдналися 155 місцевих рад, що охоплює майже 35 відсотків населення краю. Бюджети деяких територіальних громад зросли від двох до п’яти разів. Крім того, Глобинська, Шишацька, Білоцерківська, Пришибська, Пирятинська, Решетилівська громади очолюють рейтинг лідерів фінансової спроможності ОТГ України.

За словами Інни Іщенко, у півтора разу зросла державна підтримка на розвиток інфраструктури, охорони здоров’я, освіти.

– Понад 120 проектів розвитку розроблені за кошти, надані державою й акумульовані безпосередньо у місцевих бюджетах. Лише на 2018 рік нашим громадам виділена інфраструктурна субвенція у розмірі 89,5 мільйона гривень. Деякі громади вже починають подавати переліки проектів, які реалізовуватимуть у поточному році, – додала Інна Іщенко.

Вона зазначила, що найважливішим комплексом, який формує більшу частину бюджету області, є промисловість. Звернула увагу на позитивну динаміку в роботі промислових підприємств регіону.

– Водночас Полтавщина має потужний агропромисловий комплекс. За минулий рік, не зважаючи на те, що область входила до п’ятірки найзасушливіших, все одно забезпечувала виробництво валової продукції з-поміж інших регіонів України на рівні третього-четвертого місця. За перший квартал 2018-го посідаємо четверте місце за цим показником. Полтавщина активно проводить комплекс весняно-польових робіт. Уже засіяно понад 20 тисяч гектарів ярих культур. Регіон залишається лідером по поголів’ю великої рогатої худоби, зокрема корів, за обсягом виробництва зернових культур й низці інших показників, – розповіла Інна Іщенко. – Фактичний розмір орендної плати за наші родючі землі, який сплачують орендодавці, є найвищим серед інший областей України. Він становить у середньому майже 9,5 відсотка.

Очільниця Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА зазначила, що Полтавщина – лідер в органічному землеробстві. На теренах краю працюють підприємства, які понад 40 років не використовують пестицидів, хімікатів. 22 підприємства області сертифіковані згідно з вимогами стандарту органічного виробництва та переробки, а ще 14 мають статус спеціальної сировинної зони. У регіоні зареєстровано 47 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і 9 ферм сімейного типу.

У доповіді Інна Іщенко звернула увагу й на важливість інвестиційної діяльності на Полтавщині. Поінформувала, що за показником залучених іноземних інвестицій та показником будівельної активності область – у першій п’ятірці серед інших регіонів.

– За три останні роки економічного розвитку краю маємо гарні показники. Найголовніше, що в бюджетах різного рівня з’явилося достатньо коштів для реалізації галузевих програм. Але цього недостатньо, щоб модернізація була суттєво відчутною. Нині, маючи гарні показники розвитку, фінансові ресурси, можемо спрогнозувати і розробити галузеві програми на 5-10 років з урахуванням надходжень до бюджетів різних рівнів. Інший важливий момент – злагоджена робота з реалізації спільних проектів. Маємо переглянути підходи до розвитку інфраструктури в області. З огляду на тенденцію зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів, повинні говорити про ще один важливий момент – створення комфортних інвестиційних умов, – наголосив Валерій Головко. – Загалом область розвивається динамічно. Кошти в регіоні є, тільки неприпустимо їх тримати на депозитах, бо так вони втрачають свою ефективність. Усі кошти повинні працювати. Маємо налаштуватися на реалізацію проектів, які дадуть змогу створити комфортні умови для наших людей, бо вони цього потребують.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Денис Захарченко розповіли про спільні заходи, проведені природоохоронними й правоохоронними органами щодо посилення охорони водних біоресурсів і боротьби з браконьєрством у нерестовий період 2018 року.

Валерій Головко натомість наголосив на необхідності об’єднання зусиль і злагодженій роботі між усіма структурами, залученими до операції «Нерест». Заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий звернувся із проханням до представників Держрибохорони, екоінспекторів звернути увагу на порушення заборони вилову риби у період нересту в акваторіях річок Ворскла, Сула і Псел.

Начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький поінформував учасників наради про бачення розвитку фізичної культури і спорту на селі.

– Впровадження ефективної політики розвитку фізичної культури і спорту в умовах децентралізації можливо лише за умови поєднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування й інститутів громадського суспільства. У 2017 році рішенням сесії обласної ради прийнята обласна Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2020 роки. Подібні документи потрібно ухвалити і в об’єднаних територіальних громадах. Водночас працюємо за Національною стратегією з оздоровчої рухової активності в Україні, розрахованою до 2025 року. У 2018-му затверджений план дій стосовно її виконання. Подібні плани також мають бути у всіх без винятку об’єднаних територіальних громадах, – зазначив Олександр Буцький.

Він анонсував проведення у поточному році спартакіади з рекреаційних видів спорту для людей з інвалідністю. Нагадав, що Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА і громадською організацією «ВФСТ «Колос» у Полтавській області започатковано спортивні ігри серед ОТГ на звання кращої спортивної громади Полтавщини. У травні – на початку червня пройдуть відповідні відбіркові змагання, переможці яких візьмуть участь у загальній і фінальній першості відповідно 9 і 23 червня. Переможець фіналу представлятиме Полтавщину на всеукраїнському рівні. До слова, минулого року Щербанівська ОТГ виборола третє місце на загальнонаціональних змаганнях.

Олександр Буцький також акцентував увагу на тому, що на Полтавщині жодна ДЮСШ не припинила свою діяльність і назвав це хорошим показником на загальнодержавному рівні. Розповів, що наступного року планується створення ще однієї обласної ДЮСШ.

Наверх ↑