МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ ПОСТАНОВА 45

Версія для друкуВерсія для друку

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

04.08.2020                                              м. Київ                                                  45

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів  під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України  від 20.05.2020р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» постановляю:

1. Унести зміни до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів  під час проведення культурно-мистецьких заходів  на період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19) затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 06 червня  2020 року №35, виклавши їх в редакції, що додається.

2. Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

3. Ця постанова набирає чинності з 01.08.2020 р.

 

Заступник Міністра охорони здоров’я –

Головний державний санітарний лікар України             В.ЛЯШКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постанова Головного державного

санітарного лікаря України

від  04.08.2020 р.   №45

 

Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час
проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв'язку з
поширенням коронавірусної хвороби (СО
VID-19)

 

Ці Тимчасові рекомендації розроблені для закладів культури та креативних індустрій для урахування при проведенні культурно-мистецьких заходів, в тому числі фестивалів, концертів, кіносеансів, вистав, постійних та тимчасових виставок та експозицій (далі - Заходи) з метою запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

  1. В закладах культури та при проведенні заходів має бути визначена відповідальна особа, яка проводить температурний скринінг безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків.

  1. На вході до закладів культури або території/місця проведення заходу розміщуються інформаційні матеріали щодо індивідуальних заходів профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19.

При вході та в місцях масового скупчення відвідувачів організовуються місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту та наноситься тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).

  1. При організації діяльності та проведенні заходів суб’єкт господарювання вживає заходів з недопущення скупчення відвідувачів.

Для уникнення черг рекомендується збільшити кількість пунктів вхідного контролю. Для заходів просто неба, територія проведення заходу повинна бути огороджена.

За можливості, контроль вхідних квитків рекомендовано здійснювати безконтактним способом з використанням сканерів штрих-кодів електронних квитків та аналогічних пристроїв.

  1. Дозволяється одночасне перебування відвідувачів заходу з розрахунку не більше однієї особи на 5 квадратних метрів загальної площі огородженої території для заходів просто неба, або загальної площі приміщення закладу культури, де проводиться захід.

При проведенні заходів в приміщеннях, відвідувачі повинні перебувати в респіраторах або захисних масках, що покривають рот та ніс протягом всього часу.

  1. При проведенні заходів з розміщенням відвідувачів на сидячих місцях відстань між окремо встановленими місцями для сидіння або столиками повинна становити не менше 1,5 метри при розміщенні за одним столом не більш як чотирьох осіб (без урахування дітей віком до 14 років).

  2. У залах зі стаціонарним розміщенням місць для сидіння (концертних, театрах, кінозалах тощо) розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду (у шаховому порядку).

Групове розміщення для осіб, що відвідують заходи спільно здійснюється:

для груп з 2 осіб (без урахування дітей до 14 років) з дотриманням шахового порядку розміщення;

для груп від 2 до 4 осіб (без урахування дітей до 14 років) з дотриманням шахового порядку розміщення та розсадкою на перших чотирьох рядах зали.

Загальна наповненість залів не повинна перевищувати 50 відсотків місць.

Інтервал між сеансами повинен бути достатнім для проведення належного прибирання та дезінфекції.

Доцільно організувати односторонній рух в залах, розділивши окремі шляхи для входу та виходу.

При організації театральних вистав, доцільним є їх проведення без антракту.

  1. Харчування під час проведення заходів організовується відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 02 червня 2020 року № 32.

  2. Суб’єкти господарювання/організатори повинні забезпечити:

наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);

постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в службових санвузлах та санвузлах загального користування;

вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;

дезінфекцію поверхонь з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка контролю та реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) спиртовмісними дезінфікуючими засобами протягом часу роботи в посиленому режимі;

безперебійну роботу систем вентиляції у випадку проведення культурного заходу в приміщенні;

централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування (на вході, холах, коридорах, санвузлах тощо);

проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;

тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28 березня 2020 року № 722.

  1. Працівники закладів культури та організатори заходів зобов'язані:

носити респіратор або захисну маску;

регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години;

утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;

самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Вимоги щодо використання засобів індивідуального захисту та дотримання фізичного дистанціювання не поширюються на осіб, що виступають у сценічному образі (актори, співаки, танцюристи, конферансьє, ведучі тощо), на час безпосереднього проведення заходу.

  1. Відвідувачі зобов’язані:

чітко дотримуватись вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів:

не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль в горлі, кашель, чхання, підвищення температури тощо);

дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑