На Полтавщині 11 професійно-технічних закладів об’єднають у 5, а Кременчуцький навчальний центр № 69 ліквідують

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині 11 професійно-технічних закладів об’єднають у 5, а Кременчуцький навчальний центр № 69 ліквідують

 На апаратній нараді в облдержадміністрації розглянули питання модернізації професійно-технічної освіти області. Директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко розповіла про план розвитку мережі цих закладів і Стратегію створення нового освітнього простору професійної освіти на 2017-2020 роки, яка схвалена регіональною радою стейкхолдерів.

Освітня мережа Полтавської області вже значно змінилася. Починаючи з 2017 року, 42 заклади професійної освіти оптимізовані в 36. Це дало економію 2 235 тисяч гривень на рік. Нині у системі ПТО області нараховується 11 ліцеїв, 5 вищих професійних училищ, 4 центри професійно-технічної освіти, 12 ПТУ, 4 навчальних центри при установах виконання покарань.

З обласного бюджету фінансуються 23, з державного – 4, із бюджету Полтави – 9.

За словами Олени Харченко, у межах реорганізації закладів у Кременчуці створено Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 шляхом об’єднання двох ліцеїв та ПТУ. У Горішніх Плавнях – Вище професійне гірничо-будівельне училище на базі гірничого училища та будівельного ліцею. А також у Зінькові з’явився Регіональний центр професійно-технічної освіти (шляхом об’єднання Професійно-технічного училища № 25 м. Зіньків та Зіньківського професійного аграрного ліцею). У 2019 році до Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (м. Хорол) приєднано Професійно-технічне училище №53 с. Войниха Лубенського району.

«Станом на 1 січня 2020 року професійну освіту в області здобувають 9406 осіб. Протягом трьох років кількість учнів зменшилась на 2 тисячі, – розповіла Олена Харченко. – Це зумовлено низкою причин, серед яких демографічна ситуація, втрата привабливості та престижності деяких робітничих професій. Модернізація мережі профтехучилищ відбувається, орієнтуючись на потреби ринку праці та з максимальним задоволенням потреб викладачів, які бажають і надалі працювати в цій системі».

На 2020 рік теж заплановано реорганізацію ряду закладів професійної освіти. У Решетилівці утворять «Центр професійної освіти імені І.Г. Боровенського міста Решетилівка» шляхом об’єднання ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського» з Професійно-технічним училищем № 49 с. Красногорівка Великобагачанського району. У Гадячі створять ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище», об’єднавши «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» з ПТУ № 27 м. Лохвиця та ПТУ № 32. У Карлівці з’явиться «Вище професійне училище» на базі ПТУ № 50 та Чутівського професійно-технічного училища № 55. Про реорганізацію вище перелічених закладів уже є накази МОН, тому процес розпочався.

Також у 2020 році планується утворення Лубенського лісотехнічного коледжу шляхом об’єднання професійного ліцею з лісотехнічним коледжем. Крім того, розглядається питання про приєднання учнівського та викладацького колективів Полтавського професійного ліцею сфери послуг до Полтавського центру професійно-технічної освіти. А ось Кременчуцький навчальний центр № 69 цього року ліквідують.

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін запитав, які планують ліцензувати спеціальності в закладах професійної освіти.

«Після оптимізації мережі в області з’явиться шість зовсім інших навчальних закладів – центрів практичної освіти, де вже будуть випускати молодших бакалаврів. Щодо спеціальностей орієнтуємося на ринок праці – є потреба в IT-спеціалістах, електрогазозварниках, слюсарях із ремонту автомобілів, які володіють комп’ютерними навиками, – повідомила Олена Харченко. – Директор кожного закладу отримав доручення ліцензувати нові спеціальності після проведення ради стейкхолдерів та із залученням роботодавців до розвитку професійної освіти».

 

Департамент інформаційної діяльності

                                                                                                                                    та комунікацій з громадськістю ОДА

Наверх ↑