Невдале нічне полювання браконьєрів: Полтавський рибоохоронний патруль вилучив 23 кг риби

Версія для друкуВерсія для друку

Невдале нічне полювання браконьєрів: Полтавський рибоохоронний патруль вилучив 23 кг риби

Результат проведення нічного рейду: виявлення порушення в Оржицькому районі, вилучення 23 кг риби та вилучення заборонених знарядь лову.

Вчора близько другої години ночі під час проведення рейду на річці Сула оперативна група рибоохоронного патруля провела рейд. Учасники: заступник начальника відділу рибоохоронного патруля №1, старший державний інспектор та головний державний інспектор.

Поблизу с. Малоселецьке, Оржицького району Полтавської області зафіксували грубе порушення правил рибальства.

На місце події викликали оперативну групу працівників Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області. Для встановлення особи та спільного оформлення адміністративного матеріали, так як в діях затриманого вбачаються ознаки частини 2 статті 249 Кримінального кодексу України. А саме: незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом.

У дерев'яному човні правоохоронці виявили та вилучили пристрій для перетворювання електроструму, електропідсаку та дві акумуляторні батареї.

— Горе-рибалка, використовуючи один із найбільш безжалісних та варварських способів рибного браконьєрства, встиг виловити 23 кг риби, — зауважила начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.  

У порушника виявили рибу за видами: щука – 20 екз.; сазан – 1 екз.; лящ – 11 екз.; лин – 3 екз.; плітка – 56 екз.; карась сріблястий – 10 екз.; окунь – 4 екз.

Збитки нанесені водним біоресурсам складають 13 тис. 931 грн.

— Залежно від потужності знарядь лову із застосуванням електроструму здатних знищити все — від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів у радіусі від 5 до 20 метрів. Тобто гине не тільки риба, але й знищується її корм. І як наслідок, після застосування таких заборонених знарядь лову, водяна ділянка стає не життєдайною, а гниюча риба та мікроорганізми перетворюють водойму в мертву зону на багато років. Тому наслідки подібної «риболовлі» для природи — катастрофічні! — прокоментувала Оксана Кулинич.

Відомство закликає громадян бути свідомими та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0-800-50-52-50 або на «гарячу лінію» патруля: 096-907-50-08 або за адресою: м. Кременчук вул. Флотська, 4.

 

Наверх ↑