111

Стейкхолдери Полтавщини обговорили завдання на наступний навчальний рік

Версія для друкуВерсія для друку

Стейкхолдери Полтавщини обговорили завдання на наступний навчальний рік

У Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА відбулося засідання регіональної ради професійної освіти. Серед присутніх – працівники Департаменту, очільники ПТНЗ Полтавщини, представники ради стейкхолдерів і Полтавського обласного центру зайнятості, замовники робітничих кадрів і громадськість. Очолила нараду директор Департаменту Олена Харченко.

Про погодження регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області на 2018 рік доповіла головний спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, організаційної роботи та документообігу профільного Департаменту Валентина Франчук:

– Регіональне замовлення формує регіональний орган управління освітою за погодженням регіональної ради стейкхолдерів. Основами для формування такого замовлення є середньостроковий прогноз потреби ринку праці та укладені між ПТНЗ й замовниками робітничих кадрів договори.

На Полтавщині профільний Департамент та представники ПТНЗ активно готуються до нового навчального року. Провели моніторинг регіонального ринку праці, уклали договори на підготовку робітничих кадрів із роботодавцями. А також сформували обсяги регіонального замовлення й погодили їх із органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування.

Про створення інтерактивних освітніх модульних площин з можливостями віртуальної лабораторії, орієнтованої на підвищення кваліфікаційного рівня та конкурентної здатності учнів закладів професійної освіти доповів директор Державного навчального закладу «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» Олександр Мигаль. Він наголосив, що сьогодні вимоги до підготовки робітничих кадрів надзвичайно високі:

– Підхід до підготовки робітничих кадрів поступово осучаснюємо. Адже новітні технології та сучасна європейська техніка стрімко заходить і на наш ринок. Багато тракторів та комбайнів, які використовують аграрії – роботодавці Полтавщини, оснащені комп’ютерами. З одного боку керувати ними простіше, з іншого – складніше, бо потрібні спецзнання. Жоден роботодавець не посадить за кермо такої техніки новачка. Тому потрібно готувати висококваліфікованих працівників, які зможуть не лише впоратися з керуванням, а й, у разі необхідності, усунути несправність.

 

Наверх ↑