У Державному проектному інституті містобудування обговорили порядок здійснення нагляду за видачею містобудівних умов і обмежень та електронних послуг у будівництва

Версія для друкуВерсія для друку

У Державному проектному інституті містобудування обговорили порядок здійснення нагляду за видачею містобудівних умов і обмежень та електронних послуг у будівництва

У приміщенні Державного проектного інституту містобудування «Міськбудпроект» відбулась регіональна нарада з головними архітекторами Полтавщини за участю заступника голови Полтавської облдержадміністрації Олега Пругла, заступника директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації Ірини Особік, директора Департаменту Державної  архітектурно-будівельної інспекції  у Полтавській області Олени Морозової щодо питань порядку здійснення нагляду за видачею містобудівних умов і обмежень та електронних послуг у будівництві.

«Нарада технічна. Голова Державної  архітектурної-будівельної інспекції пояснить умови, що дозволяють отримати дозвіл на будівництво, і розповість про містобудівні умови, як вони приймаються, які вимоги та інше. Були в області випадки, коли ДАБІ за результатами перевірок скасовувала містобудівні умови і виходило, що забудовник фактично без юридичного дозволу розпочинав будівництво, незаконно. Щоб такого не траплялось і не було адміністративних порушень, штрафів, ми і проводимо цю нараду, адже жодне будування не проходить без містобудівних умов», - наголосив Олег Пругло.

«Ми обговорили питання щодо порядку здійснення архітектурно-будівельного нагляду Департаментом на території Полтавської області, а також розповіли про нову електронну послугу, яка надається для видачі повідомлень по декларації, будівельних паспортах без посадових осіб. Здійснюємо нагляд  правильності видачі цих документів органами містобудування та архітектури  містобудівних умов і обмежень. Обов'язково дивимося наявність містобудівної документації, щоб був затверджений генплан. Це дає можливість урегулювати всі будівельні конфлікти перед початком будівництва. Від органів містобудування та архітектури, від головних архітекторів залежить, як буде далі йти будівництво, щоб воно відповідало державно-будівельним нормам. Містобудівні умови та обмеження - це такі собі планувальні обмеження. Тобто, перед розробкою проектної документації мають усі ці умови бути враховані: відстані до найближчих об'єктів, щільність забудови та інше», - розповіла  директор Департаменту Державної  архітектурно-будівельної інспекції  у Полтавській області Олена Морозова.

Протягом 2015 року і дотепер спеціалісти Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області здійснили 29 планових і 110 позапланових перевірок уповноважених органів містобудування та архітектури. За їх результатами видано 58 приписів про усунення порушень, прийнято 45 рішень про скасування містобудівних умов та обмежень, 6 рішень про скасування будівельних паспортів та 2 рішення про скасування паспортів прив’язок.

За даними ДАБІ, з 20 липня 2018 року запрацювала перша повністю автоматизована електронна послуга – без втручання посадової особи щодо будівництва, що здійснюється на підставі будівельного паспорту. До неї належить зведення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів ( площею – не більше за 300 м. кв.), а також господарських будівель і споруди, зокрема гаражів, які розташовані на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

Нова електронна послуга зазнала кількох новацій. Відтепер із поданням такого повідомлення внесення даних до Реєстру дозвільних документів ДАБІ здійснюватиметься цілком автоматично, тобто без участі посадовців. Ключове доопрацювання нової е-послуги полягає у налагоджені електронної взаємодії з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін'юсту. Тепер громадянин, заповнюючи відповідну електронну форму, не матиме потреби вносити всі дані про свою земельну ділянку власноруч. Якщо зазначити тільки кадастровий номер і натиснути «Отримати дані реєстру», вся необхідна інформація відобразиться в електронній формі повідомлення автоматично, необхідно перейти за посиланням E-DABI.GOV.UA.

 

Наверх ↑