У Полтавському районі розпочав роботу обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник»

Версія для друкуВерсія для друку
У Полтавському районі розпочав роботу обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник»
Цьогоріч «Юний десантник» стартував уже вдруге. Табір організували за ініціативи Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ) та за підтримки обласної влади.
Традиційно табір «Юний десантник» розгорнувся у селі Головач Полтавського району на території обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк». Адже там, за словами директора ПОЦТКУМ Станіслава Комісара, найкращі умови для проведення військових вишколів.
– За умовами проведення військово-патріотичного табору учасники повинні жити у польових умовах. А на просторій території «Маяка» маємо можливість розмістити наметове містечко. Крім того, рельєф місцевості відповідає  військовим позиціям, тут добре тренуватися.
Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко розповіла, що ідея створення табору «Юний десантник» виникла давно. За підтримки Полтавської ОДА та Полтавської обласної ради втілили задум у життя минулого року.
– Були часи, коли військово-патріотична робота відійшла на другий план. Тому виникла думка відновити її та створити профільний табір. Національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання – важливі сьогодні.
Учасники табору – вихованці військових гуртків Полтавщини. Загалом – 84 хлопці та дівчини середнього та старшого шкільного віку.
– Потрапити до табору – моя мрія. Мені подобається військова справа: автомати, стрільба, військова форма. Така любов передалася мені від двоюрідного брата, який зараз боронить кордони нашої держави на сході України. На гуртках та у таборі проходимо тактику нападу, вчимося правильно поводити себе в бою, чистити автомати, – розповіла учасниця табору, вихованка гуртка «Юний патріот» Ольга Руденко.
Тривалість табірної зміни – два тижні. Протягом цього часу на юнармійців чекає різноманітна програма, пов’язана із військовим вишколом.
– Перш за все, це – вогнева підготовка. Діти виконуватимуть вправи із пневматичною гвинтівкою, також стрільба з боєвої зброї, зокрема, автомата Калашникова. Наступне – стройова, інженерно саперна і, звичайно ж, повітряно-десантна підготовки. Тут діти вивчатимуть будову парашута, а також проходитимуть передстрибкову підготовку, тобто готуватимуться до виконання стрибків. Хто складе іспит, з дозволу батьків матиме можливість закріпити теоретичні знання на практиці – здійснити стрибки з парашутом, – зауважив начальник штабу табору Геннадій Павелко.
Робота табору проходить паралельно із Всеукраїнським етапом дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Полтавщину представляє команда «Характерники» опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1».
– Маємо гарні новини. У перший день змагань на воєнізованій туристсько-спортивній смузі перешкод полтавська команда здобула перше місце серед 25-ти роїв України. Це вкотре підтверджує, що військово-патріотична робота на Полтавщині на гідному рівні. Рої Полтавщини завжди серед призерів на Всеукраїнському етапі гри, – наголосив Станіслав Комісар.
Відео за посиланням: https://youtu.be/AmVuFd1HMW4
Наверх ↑