«Укрпошта» реформується: ремонт дільниць обробки пошти і відділень поштового зв’язку, побудова нового цеху і створення інклюзивного відділення в Полтаві, комп’ютеризація і нові послуги

Версія для друкуВерсія для друку

«Укрпошта» реформується: ремонт дільниць обробки пошти і відділень поштового зв’язку, побудова нового цеху і створення інклюзивного відділення в Полтаві, комп’ютеризація і нові послуги

В ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція «Основні аспекти реформи «Укрпошти» на території Полтавської області». У ній взяли участь виконувач обов’язків начальника Управління інфраструктури облдержадміністрації Сергій Марчишинець, директор Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта» Андрій Рижов і представники регіональних засобів масової інформації.

– Відділення поштового зв’язку нині є важливими установами на території громад Полтавщини. Через них відбувається оплата комунальних послуг, система розподілу субсидій, система обміну товарами, виплата пенсій. Відповідно до нинішніх цілей і завдань, визначених керівництвом нашої держави, «Укрпошта» має якісно надавати послуги, бути мобільною, відповідати сучасним вимогам і критеріям, які існують до цієї категорії підприємств, – зазначив Сергій Марчишинець. – Уже спланована подальша робота з районами. Запрошуватимемо за зустрічі представників органів місцевого самоврядування, зокрема й об’єднаних територіальних громад. Роз’яснюватимемо, як розвиватиметься «Укрпошта» у їхніх регіонах. Прес-конференцію ж проводимо, щоб наповнити інформаційне поле достовірними відомостями про діяльність відповідної установи, подальші вектори її руху.

Андрій Рижов додав, що із 16 серпня по 26 вересня поточного року заплановані зустрічі в кожному районі Полтавщини, на прес-конференції він розповів про реформування Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта», що вже зроблено і що планується втілити найближчим часом, а також відповів на запитання журналістів.

– «Укрпошта» – головна пошта країни. «Укрпошта» – це національний оператор, який займає 25 відсотків ринку. В жодній країні світу немає приватного національного оператора. Минулого року ми стали акціонерним товариством, але 100 відсотків акцій належить державі. Ми як були державною компанією, так і лишилися, – пояснив Андрій Рижов. – Нині «Укрпошта» – оператор номер один із виплати пенсій. Більше 45 відсотків усіх пенсій в Україні виплачується через відділення «Укрпошти». Крім того, це оператор номер один із систем переказів. У нас своя система переказів, до складу якої входять понад 11,5 тисячі відділень у країні. Для порівняння, усі відділення банківської системи – це менше 10 тисяч. Ми – третій роботодавець в державі. Наша мережа покриває 100 відсотків території України. Маємо валютну ліцензію і починаємо в цьому напрямку розвиватися. «Укрпошта» не дотується з бюджету держави. Ми повністю на самоокупності й госпрозрахунку. Зароблені кошти витрачаємо на себе, вкладаємо ресурси в інфраструктурні проекти. Почали розвиватися. Це помітив Всесвітній поштовий союз, в який «Укрпошта» входить із 1947 року. За два роки ми піднялися на сім пунктів. Нині займаємо 33 місце.

Андрій Рижов розповів, що у подальшому планують розбудувати сучасну логістичну систему, нову інфраструктуру, як у містах, так і в селах, надати доступ до сучасних фінансових послуг для всіх громадян України, реалізовувати транзитний потенціал.

– На Полтавщині в січні 2018-го ми зробили ремонт дільниці обробки пошти в Кременчуці, побудували пандус. Тепер можемо приймати там автомобілі-двадцятитонники з Києва. Якщо раніше возили всю пошту й посилки через Лубни чи Полтаву, тепер на Кременчук іде прямий рейс. Це дозволило на понад 36 годин зменшити час доставки. Нині Кременчук посідає у своїй категорії перше місце за швидкістю сортування, як, до речі, і Лубни. Там теж реконструювали дільницю обробки пошти, поставили підйомник, що дозволяє вивантажувати вп’ятеро швидше, – додав Андрій Рижов. – У Полтаві нині будуємо новий цех обробки пошти по вулиці Європейській, 150-а. Він буде завбільшки 1,5 тисячі квадратних метрів. У кінці вересня – на початку жовтня роботи завершаться. Проект дозволить суттєво економити навіть на так званих холостих пробігах не менше, ніж 1,5 мільйона гривень на рік. У трьох відділеннях поштового зв’язку в Полтаві до кінця 2018-го буде зроблено капітальні ремонти, а також плануємо відкрити інклюзивне відділення на вулиці Пушкіна, 43.

Андрій Рижов поінформував, що всі відділення поштового зв’язку, які знаходяться в селах і обслуговують дві тисячі й більше осіб, будуть комп’ютеризовані. До слова, у 2017 році зі 610 відділень Полтавської дирекції «Укрпошти» 520 були сільськими. У 2018-му їх кількість дещо зміниться: загальна складе – 578. Працюватимуть 92 міських відділення і відповідно 486 сільських.

– Це не означає, що ми закриваємо сільські підрозділи. Ми реформуємо мережу. Про припинення наших послуг у тому чи іншому регіоні не може бути й мови. Розуміємо, що крім нас ніхто не доставить пенсії, перекази, соціальну допомогу, передплату, – пояснив Андрій Рижов. Додав щодо зарплат працівників: – Завжди говорять, що листоноші мало заробляють. Це не зовсім так. Хто хоче працювати, отримує доволі пристойні кошти. Наприклад, у Козельщинському районі одна з листонош заробляє до п’яти тисяч гривень на місяць на страхуванні. У Хорольському районі працює одна з кращих листонош в Україні, яка одержує близько 10-12 тисяч гривень на місяць. Займається торгівлею. У нас є каталожна торгівля. У будь-якому селі можна за каталогом обрати будь-який товар – від телевізора до холодильника. Із каталожної торгівлі 5 відсотків йде листоноші.

Андрій Рижов розповів і про нові послуги: «Укрпошта Експрес» – на 30-50 відсотків дешевша доставка, ніж в інших операторів в Україні (швидкість доставки з Києва до Полтави – доба), «Smart box» – купівля коробки певного розміру, а вага посилки, послуги і відстань не оплачуються, із 19.00 до 20.00 – до 30 відсотків дешевші послуги у відділеннях, переказ «З картки додому» – перерахунок із карти будь-якій людині в Україні певної суми, яку листоноша принесе готівкою (до 15 тисяч гривень щоденно), «Власна марка» – ексклюзивний подарунок та іміджевий продукт (вартість – 144 гривні).

Також очільник Полтавської дирекції «Укрпошти» анонсував проведення в жовтні 2018 року в обласному центрі виставки з нагоди 100-річчя випуску першої української марки.

Наверх ↑