В області не вистачає інформаційного центру підтримки бізнесу європейського зразка, – Інна Іщенко

Версія для друкуВерсія для друку

В області не вистачає інформаційного центру підтримки бізнесу європейського зразка, – Інна Іщенко

За рейтингом соціально-економічного розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Полтавщина посідає 4 місце серед областей за кількістю середніх підприємств на 10 тисяч населення. А от за кількістю малих підприємств область – на 14 місці. На апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації обговорили розвиток малого й середнього підприємництва на 2017-2020 роки.

За даними ДФС у Полтавській області кількість платників податків у 2019 році збільшилась на 2% і становить 93690 одиниць. Із початку року зареєстрували свою діяльність 10796 підприємців, які взяли на роботу 165 тисяч працівників.

За останніми статистичними даними на Полтавщині кількість малих підприємств становила 10345 одиниць, середніх налічувалось 600. За словами директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інни Іщенко, за видами економічної діяльності найбільше представників малого бізнесу працює в роздрібній торгівлі (25%) та сільському господарстві (24%), у промисловості, будівництві, у сфері надання послуг.

«На виконання заходів Комплексної програми у 2019 році з обласного бюджету виділено 1,8 мільйонів гривень, у тому числі на фінансову підтримку бізнес-проєктів – 1 мільйон гривень, що дало можливість створити 114 робочих місць. Програми розвитку підприємництва успішно реалізуються в усіх районах та містах, а також у 6 ОТГ- (Омельницькій, Михайлівській, Шишацькій, Сергіївській, Пирятинській та Гадяцькій), – розповіла Інна Іщенко. – Загальний кошторис регіональних програм на 2019 рік склав 1,9 мільйонів гривень».

Нині на розгляді знаходиться 9 бізнес-проєктів (480 тисяч гривень), які дозволять створити 24 нових робочих місця.

Одним із пріоритетів влади є сприяння розвитку підприємництва в області. Єдиний портал адміністративних послуг і «єдине вікно» при ЦНАПах дають можливість зменшити витрати бізнесу в часі на отримання дозвільних та інших документів, спрощують процедуру започаткування бізнесу.

«Головним недоліком на сьогодні є відсутність центру підтримки бізнесу на рівні області, – говорить Інна Іщенко. –  Такі центри вже створені в інших областях в рамках ініціативи Європейського Союзу. Полтавська область через пасивність торгово-промислової палати та ряду громадських організацій, які не зініціювали своєчасно заявку на участь, не ввійшла в число учасників проєкту. У Полтаві не вистачає обласного центру підтримки бізнесу, тому була б доцільною поява комунікаційного центру з метою інформаційної підтримки та консультування підприємців. Наразі така підтримка надається суб’єктам підприємництва через Департамент».

Для популяризації підприємництва та реклами місцевої продукції в Полтаві започаткували конкурс «Кращі товари Полтавщини» та Street fest «Кращі товари Полтавщини», в якому взяли участь близько 100 виробників харчових продуктів та майстрів народних художніх промислів.

Департаментом у минулому році створено та оновлено промоційний каталог «Кращі товаровиробники Полтавщини», до якого увійшли 70 субєктів господарювання. Каталог розповсюджується на офіційних іміджевих заходах, робочих зустрічах із представниками торгово-економічних місій та через мережу дипломатичних установ України, акредитованих за кордоном.

Також у межах Комплексної програми успішно реалізуються освітні програми в обласних бізнес - інкубаторах при ВНЗ області. У поточному році проведено 16 семінарів, в яких взяли участь близько 380 осіб. Молодь мала можливість отримати знання і навички щодо створення ідеї, яка в майбутньому може стати бізнесом. Загалом розроблено 387 бізнес проєктів, із яких реалізовано 76.

За інформацією Обласного центру зайнятості відповідно до заходів Програми за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, у 2019 році започаткували підприємницьку діяльність 31 особа з числа безробітних. Суб’єктами підприємництва працевлаштовано на нові робочі місця 668 безробітних.

Пріоритетними напрямками на наступний рік залишається фінансово-кредитна підтримка суб’єктів підприємницької діяльності; підтримка соціального підприємництва; організація проведення освітніх заходів; провадження державної політики щодо детінізації малого та середнього бізнесу.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Наверх ↑