Забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

Забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

Питання забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації перебуває на особливому контролі в Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

Механізм забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей із інвалідністю та інших окремих категорій населення регламентується відповідним Порядком.

Завдяки адресному підходу особи самі обирають підприємство, де вони бажають отримати засоби реабілітації.

Під час замовлення крісла колісного або протезів людина має підписати тристоронній договір, який укладається між підприємством, управлінням соціального захисту населення та безпосередньо особою з інвалідністю, а також акт виконаних робіт, щоб переконатися в якості виробленого засобу та наданої послуги. Решта виробів замовляється за спрощеною процедурою шляхом індивідуального підбору засобів реабілітації.

За 2019 рік в області укладено 4710 договорів на загальну суму 84,5 мільйонів гривень з метою забезпечення 11,3 тис. осіб з інвалідністю, які станом на 26.12.2019 перебували на обліку в Централізованому банку даних з проблем інвалідності.

У користування протягом 2019 року особам з інвалідністю видано 27,6 тисяч засобів реабілітації.

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації