Підсумкова інформація щодо виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 09.01.2013 № 13 “Про план заходів щодо запобігання корупції у 2013 році

Версія для друкуВерсія для друку

 

Підсумкова інформація

щодо виконання розпорядження голови райдержадміністрації

від 09.01.2013 № 13 “Про план заходів щодо запобігання корупції у 2013 році

 

Загальний аналіз стану виконання вимог Закону у сфері діяльності Кременчуцької райдержадміністрації.

1.1 В районі був розроблений і затверджений  розпорядженням голови райдержадміністрації у січні місяці план заходів щодо запобігання корупції на 2013 рік.

Впродовж  2013 року в районі були організовані і проведені антикорупційні заходи, а саме :

стан роботи щодо попередження та профілактиці проявам корупції серед державних службовців органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування району  розглядався:

  • -   на колегії  райдержадміністрації – 1 (26.02.2013);
  • на апаратній нараді у голови райдержадміністрації –2;
  • - на оперативно-розпорядчих нарадах у першого заступника голови райдержадміністрації – 11;
  • -   на нарадах в управліннях, відділах, інших структурних підрозділах РДА –13
  • на  сесіях, нарадах у сільських радах – 27.

Були здійснені перевірки, надання методичної допомоги з питань запобігання корупції:

- виконкомів сільських рад – 8;    

- структурних підрозділів райдержадміністрації – 5.

В ході перевірок надавалась методична допомога відповідальним особам в організації роботи щодо запобігання корупційним проявам.

За підсумками перевірки  складалися  довідки, де були вказані основні недоліки та  шляхи їх вирішення.

1.2. Робота районної державної адміністрації щодо протидії та запобігання порушенням фінансової дисципліни у бюджетній сфері  організовувалась і проводилась відповідно до вимог керівних документів.

Впродовж січня-березня 2013 року райдержадміністрацією організовано вивчення законодавства щодо процесу складання та надання державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування декларацій про доходи за 2012 рік. Зокрема, у лютому місяці 2013 року проведено семінар для державних службовців райдержадміністрації щодо заповнення декларацій.

Державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування району, які не подали декларацію про доходи та зобов”язання фінансового характеру, немає. 

Про підсумки декларування райдержадміністрацією у квітні місяці поінформовано облдержадміністрацію.

Адміністративні протоколи за  порушення антикорупційного законодавства у  2013 році не складалися. Рішень суду  щодо накладення адміністративних стягнень з цього питання не було.   

З метою попередження фінансових правопорушень у бюджетній сфері фінансовим управлінням райдержадміністрації впродовж 2013 року були проведені навчання, перевірки та проводилась роз’яснювальна робота. А саме:

- проведено 12 навчаннь з головними бухгалтерами сільських рад та бюджетних установ по питанню виконання плану доходів сільських рад щодо повного освоєння коштів районного та сільських бюджетів, вивчення інструктивного матеріалу щодо здійснення закупівель за державні кошти та недопущення виникнення дебіторської та кредиторської заборгованості, призначення окремих видів соціальної допомоги.

Постійно велася роз’яснювальна робота серед сільських голів та головних розпорядників щодо використання бюджетних коштів, дотриманню бюджетно-фінансової дисципліни з метою недопущення фінансових правопорушень та нецільового використання бюджетних коштів, недопущення створення залишків коштів на рахунках бюджетних установ. Було надано 46 консультація з цього питання.

Впродовж  2013 року  Кременчуцькою об”єднаною державною фінансовою інспекцією  районі були виявлені  порушення фінансової дисципліни у бюджетній сфері  району :

відповідно до акту від 04.04.2013 № 01-11/1062 за ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку на спеціалістів Кременчуцької  ЦРЛ Коцюн В.М., Данільченко М.В., Харченко М.В. складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164 - 2  ч. 1 КупАП, які направлено доДФІ в Полтавській області для прийняття рішення.

13.05.2013 року питання щодо фінансових порушень з боку посадових осіб Кременчуцької ЦРЛ розглядалося на апаратній нараді у голови райдержадміністрації, прийняті відповідні рішення щодо покращення цієї роботи.

Мали місце  порушення фінансової дисципліни також  у Пришибській сільській раді. Притягнуто до адміністративної відповідальності 4 посадові особи цієї сільської ради, на них накладено адміністративний штраф за ст. 164 - 2  ч. 1 КупАП в сумі 1020 грн.

1.3. За  порушення вимог антикорупційного законодавства у 2013 році керівники до адміністративної відповідальності не притягувалися. 

Детальний аналіз стану запобігання проявам корупції  серед державних службовців у Кременчуцькій райдержадміністрації.

2.1. Впродовж  2013 року  до адміністративної відповідальності в районі було притягнуто:

посадових осіб органів виконавчої влади. – 0;

посадових осіб органів місцевого самоврядування - 2

2.2. З метою підвищення рівня знань з питань протидії корупції серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування в районі впродовж  2013 року було проведено:

занять  в  рамках університету “Мій вибір – державна служба” – 4;

проведено навчань, семінарів щодо проходження державної служби та протидії корупційним проявам –24,

в тому числі навчань бухгалтерських працівників – 12.

Метою проведення заходів було обговорення питань щодо запобігання корупції в районі, поглиблення антикорупційних знань та підвищення правової культури і свідомості держ.службовців району та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

На заняттях до керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, голів виконкомів сільських рад крім законодавчих питань в обов”зковому порядку доводяться матеріали, вимоги антикорупційного характеру, які надійшли від вищестоячих органів державної влади, зокрема, від ОДА.

2.3 Впродовж  2013 року державні службовці  району за порушення вимог антикорупційного законодавства не притягувалися.

3. Заходи, вжиті для виконання актів Президента України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення відкритості та прозорості роботи у Кременчуцькій райдержадміністрації та щодо посилення контролю за відкритістю та прозорістю її роботи.

Впродовж  2013 року в районі проводилася значна робота щодо реалізації принципів прозорості та відкритості діяльності органів виконавчої влади в організації антикорупційної роботи, а саме:

систематично оновлювалася веб-сторінка рубрики “Запобігання проявам корупції”, де розміщувалася аналітична інформація про стан дотримання структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами сільських рад вимог антикорупційного законодавства, про проведену роботу щодо запобігання корупції в районі;

через районі засоби масової інформації до населення району доведений номер “телефону довіри”, на якій громадяни можуть надавати інформацію про факти порушення антикорупційного законодавства України, зловживання службовим становищем посадовими особами органів виконавчої влади  та представниками місцевого самоврядування;

в повсякденній діяльності реалізується комплекс заходів з проведення прозорого відбору кандидатів на державну службу, ознайомлення їх із положеннями нормативно-правових актів з питань державної служби та боротьби з корупцією в частині обмежень, пов’язаних з проходженням державної служби, та узгодження призначення працівників на керівні посади;

питання щодо запобігання проявам корупції висвітлюються в районих засобах масової інформації. (у районній газеті “Перемога”) – 10 разів;      

в райдержадміністрації сформовано  банк данних про державних службовців району, притягнутих в судовому порядку до відповідальності за корупційні дії та інші правопорушення, пов’язані з корупцією, своєчасно вносяться до нього зміни та доповнення;

на виконання п.1.23 розпорядження голови облдержадміністрації від 29.12.2011 № 521 сектором з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату райдержадміністрації виконувався комплекс заходів спрямованих на співпрацю з провідними політичними силами району щодо активізації антикорупційної роботи на території району;

4. Висновки та пропозиції щодо удосконалення роботи з питань дотримання антикорупційного законодавства.

Впродовж  2013 року державні службовці району  судами до адміністративної відповідальності за корупційні дії та інші правопорушення, пов”язані  з корупцією відповідно до вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” не притягувалися. 

Антикорупційна робота в райдержадміністрації відповідає вимогам діючого законодавства.

 

Головний спеціаліст

апарату райдержадміністрації                                                          О.М.Маз

Наверх ↑