Про стан виконання в районі Закону України “Про запобігання корупції”

Версія для друкуВерсія для друку

Про стан виконання в районі Закону України “Про запобігання корупції”

На виконання Закону України „Про запобігання корупції” та розпорядження голови Полтавької обласної державної адміністрації від 20.08.2015 № 434 “Про Програму запобігання корупції у Полтавській області на 2015-2016 роки”, до кінця 2016 року в Кременчуцькому районі діяла Програма запобігання корупції у Кременчуцькому районі на 2015-2016 роки” затверджена розпорядженням від 09.2015 № 240.

На виконання листа від 22.11.2016 № 01-65/2403 обласної державної адміністрації щодо обласної антикорупційної програми на 2017 рік райдержадміністрацією були надані відповідні пропозиції, зауваження та доповнення до проекту програми.

На сьогодні обласна антикорупційна програма затверджена розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.02.2017       № 110 та згідно Закону України „Про запобігання корупції” перебуває на погодженні в Національному агентстві запобігання корупції.

За рекомендаціями Відділу з питань запобігання та протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації прийняття райдержадміністраціями власних антикорупційних програм можливе після затвердження НАЗК обласної антикорупційної програми.

На виконання статті 19 Закону України „Про запобігання корупції” та керуючись Методологією оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 грудня 2016 року № 126 прийнято розпорядження голови райдержадміністрації «Про проведення оцінки корупційних ризиків в райдержадміністрації» від 28.03.2017 № 96. На виконання якого структурними підрозділами райдержадміністрації проведено аналіз зовнішніх і внутрішніх чинників, що можуть сприяти скоєнню ними корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією та відповідну інформацію надано до Сектору з юридичних питань, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації для її оцінки.

 

            Діяльність райдержадміністрації висвітлюється через офіційну веб-сторінку та через засоби масової інформації відповідно до чинного законодавства, чим забезпечується прозорість роботи органів державної влади та доступ до публічної інформації, в тому числі розміщення матеріалів методично-консультаційного змісту, які регламентують отримання адміністративних послуг.

В райдержадміністрації здійснюється аналіз скарг і звернень фізичних та юридичних осіб щодо порушення вимог антикорупційного законодавства України, за І квартал 2017 року звернень даного характеру до райдержадміністрації не надходило;

            Систематично з державними службовцями райдержадміністрації проводяться семінари з питань запобігання корупції, зокрема у І кварталі

 

 

2

 

2017 року проведено 3 таких заходи, в тому числі щодо дотримання розділу VI «Правила етичної поведінки» Закону України «Про запобігання корупції».

            Питання запобігання корупції розглядалось 5 разів на нарадах у голови райдержадміністрації та його заступників.

Проводилось роз’яснення щодо електронного декларування, всі державні службовці, що зобов’язані  подати електронні декларації  повідомлені про відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання декларації.

29.03.2017 у № 57 газети Верховної Ради України «Голос України» опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 30.03.2017, яким до 1 травня 2017 року продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Тому Сектором з юридичних питань, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації з 01 квітня 2017 року в термін 10 календарних днів було проведено аналіз публічної частини реєстру декларацій для виявлення державних службовців райдержадміністрації, які не подали або несвоєчасно подали декларацію. Перевірено 38 осіб категорії «А» та «Б», в тому числі які звільнились. Виявлено одну особу, що несвоєчасно подала декларацію про, що у встановлені строки повідомлено НАЗК.

Так само з 01 травня 2017 року в термін 10 робочих днів буде проведено аналіз реєстру, щодо осіб, які подають електронну декларацію вперше.   

            В районі проводилася значна робота щодо реалізації принципів прозорості та відкритості діяльності органів виконавчої влади в організації антикорупційної роботи, а саме:

на веб-сторінці систематично оновлюється рубрика “Запобігання проявам корупції”, де розміщується аналітична інформація про стан дотримання структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами сільських рад вимог антикорупційного законодавства;

через районі засоби масової інформації до населення району доведений номер “телефону довіри”, за яким громадяни можуть надавати інформацію про факти порушення антикорупційного законодавства України, зловживання службовим становищем посадовими особами органів виконавчої влади  та представниками місцевого самоврядування;

в повсякденній діяльності реалізується комплекс заходів з проведення прозорого відбору кандидатів на державну службу, ознайомлення їх із положеннями нормативно-правових актів з питань державної служби та боротьби з корупцією в частині обмежень, пов’язаних з проходженням державної служби, та узгодження призначення працівників на керівні посади;

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» через офіційну веб-сторінку райдержадміністрації або електрону пошту чи будь-яким іншим способом громадяни або юридичні особи можуть

 

звернутися із запитом на отримання публічної інформації, крім того Кременчуцька райдержадміністрація працює через портал державних послуг «iGov».

Впродовж І кварталу 2017 року порушень фінансової дисципліни у бюджетній сфері району не виявлено.

Протягом І кварталу 2017 року до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства державних службовців райдержадміністрації притягнуто не було. На одного із державних службовців райдержадміністрації, що звільнився у 2016 році було складено адміністративний протокол за корупційне правопорушення передбачене  ч.1 ст. 172-6 КУпАП, але за результатами розгляду його у Крюківському районному суді м. Кременчука у притягненні до відповідальності відмовлено.

 

При необхідності закупівля товарів, робіт та послуг за бюджетні кошти буде здійснюватись відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Всі нормативно-правові акти райдержадміністрації розміщуються на офіційній веб-сторінці.

Розпорядження, що мають нормативно-правовий характер не пізніше   5-ти днів з усіма необхідними документами подаються на державну реєстрацію до Головного управління Юстиції у Полтавській області

Райдержадміністрацією налагоджена співпраця з Кременчуцьким місцевим Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, проводяться спільні виїзні прийоми громадян, в тому числі правова допомога з підвищення рівня знань громадян у сфері протидії корупції.

При райдержадміністрації створена та працює громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги.

В закладах освіти Кременчуцького району, бібліотечних закладах систематично проводяться різноманітні заходи направлені на підвищення рівня правових знань дітей та молоді, в тому числі щодо формування антикорупційної правосвідомості.

Наверх ↑