Соціально–економічний паспорт Кременчуцького району

Юридична адреса районної державної адміністрації:

39600, м. Кременчук

вул. Леніна 14/23

Телефон: (05366) 2-05-03.

Факс: (0536) 74-27-34

Загальні відомості про район

Кременчуцький район утворено Указом Президії Верховної Ради УРСР 17 травня 1939 року.

Розташований у південно-західній частині області, в зоні лісостепу в межах Придніпровської низовини. Площа - 1,02 тис.км.кв.Межує з Глобинським, Кобеляцьким та Козельщинським районами Полтавської області та Онуфріївським та Світловодським районами Кіровоградської області.

Західну частину району омивають води Кременчуцького водосховища. Протяжність району:

північ-південь 46 км.

захід-схід-52 км.

Через територію району проходять залізниці Харків-Одеса, Кременчук -Ромодан, Потоки – Редути.

Прокладені автомагістралі республіканського і обласного значення в напрямках: Полтава - Кишинів, Київ - Дніпропетровськ, Кременчук - Світловодськ, Суми - Олександрія, Кременчук – Хорол.

Відстань від Кременчука до Полтави 114 км.

Географічні дані

Район розташований у лісостеповій зоні. Загальна площа становить 1,02 тис. км.кв. По його території протікає річка Дніпро і річка Псьол.

На лівому березі Дніпра розташовується порт “Кременчук” і пристані в селах Редути та Келеберда.

Кліматичні умови, мережа річок, численні водоймища у поєднанні з мальовничими краєвидами сприяють туристичній діяльності в районі.

На території району знаходиться регіональний ландшафтний парк “Кременчуцькі плавні”.

Розміщення сільськогосподарських підприємств поблизу великих промислових міст сприяє розвитку сільського господарства, зокрема, овочівництва, садівництва, тваринництва.

Природні ресурси (корисні копалини)

Залізна руда, граніт, пісок, мінеральна вода.

Кордони

Район розташовується в південно-західній частині Полтавської області, в основному, на лівому березі Дніпра і лише незначна його частина на правобережжі. Землі району на північному заході межують з Глобинським районом, на північному сході – з Козельщинським. На Півдні відмежовується берегом водоймища Дніпродзержинської ГЕС, межує з Онуфріївським та Світловодським районами Кіровоградською області. Західну частину омивають води Кременчуцького водосховища.

Адміністративно-територіальні одиниці

Кількість рад:

районні – 1

сільські – 19

населених пунктів −73

Назви сільських рад: Білецьківська, Бондарівська, Бориславська, Демидівська, Запсільська, Кам’янопотоківська, Келебердянська, Кобелячківська, Майбородівське, Максимівська, Недогарківська, Омельницька, Піщанська, Потоківська, Пришибська, Рокитненська, Салівська, Червонознам’янська, Ялинцівська.

Місцеве самоврядування в районі здійснює Кременчуцька районна рада, виконавчу владу - районна державна адміністрація. Голова райдержадміністрації призначається Президентом України.

Населення

41,9 тис. осіб, у тому числі:

Сільського населення – 41,5 тис. осіб.

Працездатного населення – 22,0 тис. осіб.

Природне скорочення – 407 особи.

Протягом року народилося – 487 особа.

Померло 894 особи.

Щільність населення на кв. км. – 34,9 осіб.

Народжуваність (на 1000 жителів) – 11,7 осіб.

Смертність (на 1000 жителів) – 21,5 особи.

Природне скорочення населення (на 1000 жителів) – 9,8 осіб

Зайнятість населення

У народному господарстві району працює 4422 особи

У сфері матеріального виробництва – 41,0

з них у:

промисловості – 392 особи

сільському господарству – 1278 осіб

Промисловий комплекс

Кількість підприємств – 4

Обсяг промислового виробництва – 246,5 млн. грн.. (по реалізації)

Структура промислового виробництва (від обсягу виробництва району)

харчова промисловість – 95,7

хімічна – 4,3%

Сільське господарство

Кількість сільськогосподарських підприємств – 26

Фермерських господарств – 76

Площа сільгоспугідь складає 68,344 тис. га.

- ріллі 50,481 тис. га

- пасовищ 12,078 тис. га

- сіножаті 2,292 тис. га

Об’єм сільськогосподарського виробництва по сільськогосподарським підприємствам – 104,2 млн.грн.

Основні галузі рослинництва: вирощування зернових культур, насіння соняшнику, ріпак, соя, виробництво кормів.

Основні галузі тваринництва: скотарство, свинарство, птахівництво, виробництво молока, м’яса ВРХ та свиней, яєць.

Ліси - 13,450 тис.га

Водойми (ставки, річки, озера) – 11,425 тис.га

Землі природоохоронного призначення – 6,076 тис.га

Торгівля і сфера послуг

Роздрібний товарообіг

Всього за 2010 рік – 53,8 млн. грн.

На душу населення – 1295,8 грн.

Мережа підприємств:

Магазини: - 134 одиниці, їх торгова площа – 8,1 тис. кв. м.,

Забезпеченість торговою площею в розрахунку на 10000 осіб – 1961,4 кв.м.

Ресторани, кафе, їдальні – 24 одиниці, у них посадкових місць - 812, забезпеченість посадковими місцями в розрахунку на 10000 осіб – 195 осіб.

Навчальні заклади

Загальноосвітніх навчальних закладів – 22, в яких навчається учнів - 2748