Встановлення розмірів грошових компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Щорічна допомога на оздоровлення виплачується в розмірах :

Інвалідам Чорнобиля 1 та 2 групи – 120 грн.,
Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії – 100 грн.;
Інвалідам Чорнобиля 3 групи та дітям інвалідам – 90 грн;
Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 кат., та кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році включаючи дітей - 75 грн.

Виплати на дітей постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи становлять:

Щомісячна грошова допомога на дітей до вступу їх до школи (не старше 8 років), які відвідують дошкільні заклади освіти (перебувають у їх обліковому складі):
до 3 років – 13,50 грн.
від 3 до 8 років - 26,50грн.
На дітей, які (тимчасово) не відвідують дошкільні заклади освіти :
до 3 років – 49,00 грн.
від 3 до вступу до школи - 72,50грн.

Щомісячна виплата не залежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка евакуйована із зони відчуження або народилася після 26 квітня 1986р. від батька, який на час настання вагітності матері має підстави належати до 1 або 2 категорії, або матері, яка на час настання або під час вагітності має підстави належати до 1 або 2 категорії , а також на кожну дитину, яка проживала у зоні безумовного (обов’язкового)відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення з неї - 16,50 грн.

Щомісячні виплати сім’ям на кожну дитину шкільного віку, яка стала інвалідом або перебуває на диспансерному обліку у зв’язку з захворюванням внаслідок Чорнобильської катастрофи , а також дітям шкільного віку, батьки яких стали інвалідами І або ІІ групи чи померли внаслідок Чорнобильської катастрофи, якщо такі діти не перебувають на повному державному забезпеченні - 32,00 грн.

Розміри одноразових виплат громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи:

Одноразова компенсація дітям, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та сім’ям які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою:

дітям-інвалідам – 1264,00 грн.
сім’ям, які втратили годувальника – 7586,00 грн.
батькам померлого - 3792,00 грн.

Одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за встановлення групи інвалідності:
Інвалідам 1 групи - 379,30 грн.
Інвалідам ІІ групи - 284,40 грн.
Інвалідам ІІІ групи - 189,60 грн.

Виплата компенсації на харчування громадянам віднесеним до 1 та 2 категорії постраждалих:
1 категорія - 250 грн.
2 категорія -125 грн.

Призначення пільг і компенсацій громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється за єдиною заявою відповідно до
постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. N 1146 "Про вдосконалення механізму надання соціальної допомоги" .
Органи соціального захисту населення, що проводять нарахування та виплати, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", звіряють у разі потреби отриману від громадян інформацію щодо правомірності нарахування компенсаційних виплат з відділами персоніфікованого обліку, згідно з Єдиним автоматизованим реєстром осіб, які мають право на пільги .
Призначення компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг, проводиться з дня подання громадянином письмової заяви, але не раніше ніж з дня видачі йому посвідчення встановленого зразка, так як підставою для призначення пільг і компенсацій гарантованих чинним законодавством є посвідчення „Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” або „Постраждалий від наслідків Чорнобильської катастрофи”
Виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених чинним законодавством проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації громадян.