Забезпечення житлом громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Забезпечення житлом громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

У відповідності до чинного законодавства чотири категорії громадян користуються пільгами по забезпеченню житлом:
Інваліди Чорнобиля;
Переселенці із зони обов’язкового відселення;
Переселенці із зони добровільного гарантованого відселення;
Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС віднесені до категорії 2.
Для вказаних категорій існує два критерії, згідно яких вони мають право стати на чергу для забезпечення житлом.
Інваліди Чорнобиля і ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії беруться на квартирний облік Виконавчими комітетами місцевих Рад народних депутатів, або підприємством на якому вони працюють в разі якщо вони потребують поліпшення житлових умов.
Для переселенців із зон обов’язкового та добровільного гарантованого відселення право на отримання житла дає направлення на переселення. На облік ця категорія громадян береться тими органами самоврядування, на територію яких вони виявили бажання переселитися з погодження обласної державної адміністрації.
Загально обласні реєстри громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які перебувають на черзі для отримання житла складаються на підставі даних міських та районних управлінь праці та соціального захисту населення.
Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється шляхом придбання, закінчення будівництва недобудованого, інвестування житлового будівництва, передання у приватну власність незавершених будинків садибного типу, придбання житла, яке перебуває у приватній власності громадян, відшкодування за самостійно придбане або побудоване житло згідно з нормами встановленими Законодавством.
Закупівля або інвестування у будівництво житла здійснюється з урахуванням вимог Закону України „ Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.
Відшкодування витрат громадянам за самостійно побудоване (придбане) індивідуальне житло, квартиру в житлово-будівельних кооперативах здійснюється при наявності документів (договори купівлі-продажу, довідки про сплату внесків до житлово-будівельних кооперативів, обґрунтування авансування індивідуальних забудовників) на особисті рахунки, відкриті в установах банків, або на рахунки житлово-будівельних кооперативів.