Дії при первинному звернені особи, яка виявила бажання стати Наставником

Дії при первинному звернені особи, яка виявила бажання стати Наставником

Наставництво - це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Наставник - це не мати і не батько, це не спонсор і не опікун/усиновитель, це дорослий значимий друг в житті дитини, який проводить з нею час та допомагає розвинути таланти!

❏      При зверненні особи за телефоном чи очно представник ЦСССДМ має:

➢      отримати від особи первинну інформацію та зафіксувати її в Журнал обліку кандидатів у Наставники: ім’я, прізвище, номер телефону, e-mail та ін.;

➢      повідомити про дату та час проведення інформаційної зустрічі (якщо це вже визначено), або поставити до відома, що особа отримає запрошення на таку зустріч за вказаними контактами (телефон, e-mail), щоб отримати повну інформацію про програму наставництва.
Ви можете вислати наш інформаційний вебінар для осіб, які виявили бажання стати Наставниками - https://www.youtube.com/watch?v=kPZemx0Nsu0

❏      В ЦСССДМ має бути коротка інформація для відповідей на звернення, яка буде доступна кожному спеціалісту, який може прийняти громадян або дзвінок від них.
Відповіді на найпоширеніші запитання громадян Ви можете знайти тут - /sites/kremenchuk.adm-pl.gov.ua/files/upload/flaier_a5_nastavnictvo_stor_1.jpg

❏      Кроки, які потрібно зробити, щоб стати Наставником:

➢      пройти інформаційну зустріч;

➢      написати заяву;

➢      зібрати невеликий пакет документів:
- копію паспорта громадянина України;
- висновок про стан здоров’я;
- довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;

➢      пройти безкоштовне навчання (попередньо 3 дні, навчають ОЦСССДМ або партнери ОЦСССДМ - громадські/благодійні організації);

➢      отримати від ОЦСССДМ висновок про можливість провадження діяльності з організації наставництва над дитиною;

➢      потім наставник підбирається до дитини.

❏      Функції наставника:

➢      наставник це в першу чергу дорослий друг для дитини;

➢      потрібно бути опорою і підтримкою для дитини;

➢      допомогти йому справлятися з життєвими обставинами в першу чергу порадою, а також, по можливості, активною участю;

➢      допомагати дитині адаптуватися в соціумі (навчитися розпоряджатися грошима, користуватися громадським транспортом, послугами медичних установ, тощо)

➢      допомагати дитині визначитися з професією (профорієнтація);

Деталі в Договорі про Наставництво http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/465-2017-%D0%BF

❏      В якій установі буде знаходитись дитина?

Найкращий варіант – це найближчий заклад до вашого місця проживання. Але зараз на це питання відповісти складно. Тому що лише після навчання буде зрозуміло, для якого віку дітей Ви могли би бути Наставником. Якщо в Вашому районі немає інтернатних закладів, тоді буде заклад із найближчого району. Вас з’єднають з дитиною лише за Вашою згодою, в тому числі і територією розташування закладу.