Про соціально-економічний розвиток краю й виконання бюджету області розповіли керівники профільних Департаментів ОДА

Версія для друкуВерсія для друку

Про соціально-економічний розвиток краю й виконання бюджету області розповіли керівники профільних  Департаментів ОДА

В ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інни Іщенко й директора Департаменту фінансів ОДА Павла Кропивки. На ній керівники профільних підрозділів облдержадміністрації розповіли про соціально-економічний розвиток регіону, а також поінформували про виконання бюджету області за підсумками дев’яти місяців 2017 року й використання залишків коштів на рахунках бюджетів органів місцевого самоврядування, які не є об’єднаними територіальними громадами.
– За дев’ять місяців цього року промислові підприємства Полтавщини реалізували продукції на суму понад 100 мільярдів гривень. Спостерігаємо динаміку збільшення, бо за аналогічний період минулого року сума становила 75 мільярдів гривень, – поінформувала Інна Іщенко. – В цілому по Україні у таких галузях як машинобудування й металургія спостерігається зниження обсягів виробництва. На Полтавщині ж навпаки. Наші машинобудівні підприємства збільшують обсяги виробництва. Це говорить про поліпшення економічної ситуації в області. 
За словами Інни Іщенко, регіон здійснив прорив у сфері будівельної активності. Полтавщина входить до трійки областей, в яких поліпшилася будівельна активність на 40 відсотків. 
Промислові підприємства краю у зв’язку із втратою традиційних ринків збуту переорієнтувалися на країни Європейського Союзу. До останніх експортується понад 48 відсотків товарів області. 
– Маємо традиційно позитивне торговельне сальдо – понад 500 мільйонів доларів США, – зазначила Інна Іщенко. – За цим показником входимо у п’ятірку серед інших регіонів України. Це свідчить про те, що наші підприємства активно переорієнтовуються, отримують відповідні сертифікати якості продукції для виходу товарів на європейські ринки. 
Про виконання бюджету області поінформував Павло Кропивка. Він розповів, що за січень-вересень поточного року до бюджетів усіх рівнів надійшло 26 мільярдів 707 мільйонів гривень, що на 7 мільярдів 200 мільйонів гривень більше, ніж за відповідний період минулого року. До Державного бюджету мобілізовано 20 мільярдів 88 мільйонів гривень. 
– Видатки загального фонду бюджету області освоєні в загальній сумі майже 12 мільярдів гривень, тобто на 90 відсотків від плану. Бюджет області за показниками спеціального фонду виконано в загальній сумі 2 мільярди 113 мільйонів гривень або на 57 відсотків річного розпису. На утримання соціально-культурної сфери спрямовано 10 мільярдів 300 мільйонів гривень коштів місцевих бюджетів. Витрати на утримання установ освіти складають понад 3 мільярди гривень. На галузь охорони здоров’я використано майже 2 мільярди гривень. Утримання установ соціального захисту й заходи соціального захисту профінансовано на понад 4 мільярди 700 мільйонів гривень. На заклади культури спрямовано майже 400 мільйонів гривень. На фізичну культуру і спорт витрачено в області 106 мільйонів гривень. На утримання і розвиток інфраструктури доріг на Полтавщині виділено з місцевих бюджетів 581 мільйон гривень, – навів статистику Павло Кропивка. 
Спікери наголосили на важливості питання ефективного використання бюджетів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА

Наверх ↑