ДЕПАРТАМЕНТОМ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНИМИ ПОСЛУГАМИ ПОТЕРПІЛИХ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ

Версія для друкуВерсія для друку

Департаментом соціального захисту населення проведено нараду щодо організації забезпечення соціальними послугами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438 врегульовано механізм забезпечення прав потерпілих від нещасного випадку на виробництві на соціальні послуги з догляду і медичні послуг, а також визначено взаємодію Пенсійного фонду України (як установи, відповідальної за виконання функцій соціального захисту осіб, застрахованих за загальнообовʼязковим державним соціальним страхуванням) та територіальної громади, в якій перебувають такі особи.З метою організації відповідно роботи в області, Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області та Полтавським обласним центром соціальних служб проведено нараду з представниками територіальних громад.

Відтак до 1 січня 2023 р. потерпілі на виробництві отримували соціальні послуги і спеціальний медичний догляд, в грошовому еквіваленті. Відповідно до нової редакції Закону України «Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування» змінено механізм реалізації цього права. Відтепер соціальну послугу з догляду вдома, потерпілі на виробництві та особи, які отримали професійні захворювання можуть отримати від наступних надавачів соціальних послуг:

- юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які є надавачами соціальних послуг та яких внесені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг; 

- фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі; 

- члени сім’ї потерпілого або іншою особою, якщо потерпілий є особою з інвалідністю I групи або особою, яка не здатна до самообслуговування і потребує постійного стороннього догляду. 

Перший заступник Директора Департаменту Ніна Черняк ознайомила учасників з основними положеннями постанови, зосередила увагу на необхідності своєчасного опрацювання повідомлень щодо потерпілих та проведення відповідної роботи фахівцями із соціальної роботи, соціальними працівниками.

За інформацією Головного управління ПФУ в Полтавській області до територіальних громад направлено 50 повідомлень щодо таких потерпілих.

Начальник відділу Полтавського обласного центру соціальних служб Світлана Калініченко ознайомила з порядком та особливостями оцінювання потреб потерпілих осіб та складанням відповідного акту.

Учасники наради обговорили проблемні та технічні питання, пов’язані з реалізацією оновленого механізму відповідно до Постанови.

 

Департамент соціального захисту

населення Полтавської ОВА

Наверх ↑