На Полтавщині завершили процес декомунізації та деімперіалізації топонімів у населених пунктах

У Полтавській області завершили процес декомунізації та деімперіалізації топонімів у населених пунктах.

«Поставили крапку в процесі декомунізації та деімперіалізації топонімів у населених пунктах Полтавщини. Сьогодні підписав відповідне розпорядження», – повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Нові назви отримав 361 топонім у 50 громадах. Серед них мікрорайон у місті, вулиці та провулки. Тепер вони матимуть українські назви, позбавлені тягаря радянської пропаганди та російської імперської політики.

«Дев’ять місяців над цим працювали громади. Ми впоралися менше ніж за три. Це період безперервної роботи, консультацій, обговорень, круглих столів. Постійний розгляд звернень від громадян, громадських об’єднань, громад, Українського інституту національної пам’яті та інших», – розповів Філіп Пронін.

Для якомога ширшого дослідження питання перейменування залучили науковців, істориків, краєзнавців, культурологів. Усе задля того, щоб процес тривав відкрито і прозоро, щоб досягнути порозуміння, випрацювати єдине бачення.

«Нові топоніми – про українців, про українське, про наших героїв та краян. Дякую небайдужим», – зауважив Філіп Пронін.