У межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», що здійснюється за ініціативи Олени Зеленської , міжнародними експертами Israel Trauma Coalition та ГО «Безбар'єрність» проводилося навчання з основ психологічної підтримки для працівників ЦЗ

Версія для друкуВерсія для друку

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», що здійснюється за ініціативи Олени Зеленської , міжнародними  експертами Israel Trauma Coalition та ГО «Безбар'єрність» проводилося навчання з основ психологічної підтримки для працівників ЦЗ.

Мета: створити власну, українську модель системи охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка збере найкращі світові й вітчизняні практики. Сформувати у українців звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоб знайти в собі приховане джерело сили у складні часи.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.

            Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

А «Ти як?» допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

З вересня 2023 року, з метою масштабування отриманих знань, для клієнтів служби зайнятості - шукачів роботи, роботодавців та студентської молоді, фахівці Кременчуцької філії Полтавського ОЦЗ розпочали цикл тренінгів на тему «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях».

01 та 04 вересня 2023 року  фахівець Кременчуцької  філії Полтавського ОЦЗ Ірина Дорошенко провела  заходи в онлайн та офлайн форматах, для зручності клієнтів: для шукачів роботи на тему "Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях», для роботодавців на тематику "Основи самодопомоги та первинної  підтримки  у кризових ситуаціях".

Під час взаємодії учасники тренінгів ознайомилися з Всеукраїнською програмою ментального здоров'я « Ти як ?» в цілому, опанували базові навички турботи про себе та інших, отримали відповіді на такі питання:

  • Як дати раду собі та ближнім в екстрених ситуаціях;

  • Як відновитися після пережитих травматичних подій.

Також були розглянуті базові протоколи від Israel Trauma Coalition, які допоможуть слухачам дбати про свій внутрішній стан, управляти рівнем стресу для того щоб зберігати ефективність на робочому місці та підтримувати ближніх.

Під час обговорення один із учасників тренінгу зазначив, що тепер він по іншому сприйматиме реакції людей на стрес, якими б незвичними і дивними вони б не були.

Іриною Дорошенко була запропонована роботодавцям співпраця зі службою зайнятості щодо проведення фахівцем філії  для працівників  тренінгів із серії «Базового курсу самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях» на базі їх підприємств.

В майбутньому планується проведення подібних тренінгів з метою формувати у клієнтів служби зайнятості культури піклування про ментальне здоров’я своє та людей поруч.

Дізнатися більше, як виявити стрес у себе чи близьких, як підтримати, контролювати і допомогти собі та іншим людям, побачити  контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч  можна за посиланням http://howareu.com (howareu_program).

#тияк #mentalhealth #психічнездоровя #bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

 Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/   

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/

 

 

Наверх ↑