При посиленні карантину навчальні заклади працюватимуть лише за умови наявності 80% вакцинованого персоналу

У разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівнів епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Про це йдеться у постанові №1236 від 9 грудня 2020 року, зміни до якої ухвалив Кабінет Міністрів України 28 липня.

«Однією з важливих новацій стають правила роботи навчальних закладів в умовах карантину. В разі виходу регіону з зеленої зони, тобто потрапляння в жовту, помаранчеву чи червону, задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу», - говорить міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Важливо, що вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя і навчання.

«Чи варто вакцинуватися? Однозначно! Подібних запитань насамперед не повинно виникати ні в батьків, ні в учителів, ні в медиків, ні в кого іншого, особливо тих, хто працює з дітьми. Їхнє здоров'я – наша відповідальність, тим паче перед початком навчального року, – говорить голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Зараз Полтавщина – у зеленій зоні, і я, впевнений, як і ви, хочу, щоб так було й надалі. Але для цього потрібно вакцинуватися. Робіть щеплення, захищайте себе і свою сім'ю від коронавірусу».

Вакцинація працівників закладів відбуватиметься організовано, мобільними бригадами з імунізації. Алгоритм запису та проведення вакцинації такий:

Керівники закладів освіти формують списки охочих вакцинуватись у своєму закладі й надають списки органам управління освітою місцевих рад (ОУО). ОУО надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА.

Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до закладу для щеплення колективу.

Уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку.

Також освітяни можуть вакцинуватися в найближчих центрах вакцинації:

- Полтава, Торгово-розважальний центр «Київ», вулиця Зіньківська, 6/1а,

- Полтава, Палац дозвілля «Листопад», вулиця Соборності, 58, тел. 0950275177 (з 9 до 16 години);

- Полтава, відокремлений корпус кардіологічного диспансеру, вулиці Івана Мазепи, 21, тел. 0951286662 (з 9 до 16 години);

- Кременчук, Кременчуцький ліцей №11 «Гарант», вулиця Першотравнева, 53, тел. 0633379150 (з 9:00 до 18:00);

- Кременчук, колишнє приміщення поліклініки №4, проспект Лесі Українки, 80, тел. 0635391521 (з 9:00 до 18:00);

- Миргород, Міський будинок культури, вулиця Гоголя, 141/1, тел. 0995490091 (з 9:00 до 18:00);

- Лубни, кінотеатр «Київська Русь», проспект Володимирський, 16, тел. 0954171117 (з 9:00 до 18:00);

- Горішні Плавні, відокремлений адмінкорпус ПрАТ «ГЗК», вулиця Будівельників, 16, тел. 0675309331(з 9:00 до 18:00).

Усе про вакцинацію на Полтавщині читай тут: bit.ly/3eXow1X.