111

Історичний нарис

Версія для друкуВерсія для друку

 Історична довідка Кременчуцького району

Кременчуцький район утворено Указом Президії Верховної Ради УРСР від 17 травня 1939 року.         

Загальна характеристика району

Розташований район переважно у лісостеповій фізико-географічній зоні Придніпровської низовини, у південно-західній частині Полтавської області,  в основному на лівому березі Дніпра і значно менша частина його – на Правоборежжі. На північному заході він межує з Глобинським, на північному сході - з Козельщанським, а на південному сході - з Кобеляцьким районами Полтавської області. На півдні район межує із Онуфріївським та Світловодським районами Кіровоградської області і омивається водами Дніпродзержинського водосховища. Західну частину району омивають води Кременчуцького водосховища.

Загальна площа району – 1,2 тис. кв. км. Протяжність складає 46 км. із півночі на південь та 52 км. із заходу на схід. Відстань до міста Полтави - 114 км. Транспортна мережа загального користування налічує 315 км. залізничних колій та 424 км. доріг. Через територію району проходять залізниці Харків-Одеса, Кременчук-Ромодан, Потоки-Редути. Прокладені автомагістралі республіканського та обласного значення в напрямках: Полтава-Кишинів, Київ-Дніпропетровськ, Кременчук-Світловодськ, Суми-Олександрія, Кременчук-Хорол.

Гідрографічна сітка представлена річками, озерами, ставками, болотами, джерелами. По території району протікає 2 великі річки – Дніпро (43 км.), Псьол (18 км.).  На лівому березі Дніпра розташований порт Кременчук і пристань в селі Келеберда.

Клімат району – помірно-континентальний, середня кількість опадів – 485-520 мм., середньомісячна температура: літня + 18,9° С, зимова – 5,3° С.

Надра містять поклади залізної руди, граніти, пісок, глину, торф.

Природна рослиннiсть району включає лiси (сосна, дуб, тополя, вiльха), які займають 10,8 тис. га, що складає бiля 11,6 % загальної площі району. По берегах річок трапляються дубняки, осокирняки, зарослi верб, верболози, у штучно насаджених лісах переважає сосна.

Ґрунти  у районі переважно чорноземи. Вони займають близько 44 % площ i є основними для вирощування сiльськогосподарських культур. Також присутні сірі лісові, піщані ґрунти та суглинки.

Чисельність населення налічує до 40 тис. осіб, 100 % якого є сільським.

Наверх ↑