Білецьківська сільська рада

Версія для друкуВерсія для друку

 

Білецьківська сільська рада

 

с. Білецьківка, вул. Центральна, 231, 39760
тел/факс (0536) 73-41-42, 73-41-31

E-mail: biletskivka2010@ukr.net
сільський голова
Самойлюк Анна Василівна

 

 

Білецьківській сільській раді підпорядковуються села: Білецьківка, Бурти, Маламівка, Новоселівка, Підгірне, Стара Білецьківка та Чечелеве. Бурти засновані в 1740 році переселенцями Миргородського та Полтавського полків. Села входили до Новослобідського козацького полку, а з 1764 року до складу Новоросійської губернії, до якої відійшли землі полку. Потім були у складі Миколаївської та Херсонської губерній. У Білецьківці була церква та церковно-парафіяльна школа, паровий млин.

Село Білецьківка Кременчуцького району Полтавської області розташоване в степовій смузі на правому березі Дніпра на перехресті шляхів від м. Кременчука до м.Кремгесу та від м.Кременчука до м.Кіровограда.

Віддаль до м.Кременчука - 15 км, до м. Кремгесу - 8 км, до залізничної станції Бурти - 3 км,  до обласного м. Полтави  - 140 км,  до пристані м.Кременчука – 16 км

Одна з видатних подій - знаменита Куруківська битва 1625 року. Козаки на чолі з Марком Жмайлом завдали поразки польсько-шляхетним військам Конецьпольського. "На Україні виникло 6 реєстрових полків - Київський, Переяславський, Білоцерківський, Корсунський, Канівський і Черкаський. Полки поділялися на сотні. Все це стало праобразом майбутньої державності України. Артилерія реєстру з її прислугою знаходилася в Києві. "Весною 1626 року гетьман Дорошенко з реєстровими козаками, взятими з різних полків, рушили на Запоріжжя. Відтиснуті запоріжцями реєстровці відступили до Хортиці, де залишили залогу в 1000 чоловік з полковником Кулагою, решта з Дорошенком пішла за волость". Після заключення Куруківського договору обстановка на Україні ще більше загострилася. Більшість козаків було перетворено в кріпаків, їх землі - відібрані польськими шляхтичами. Соціальне та національне гноблення доповнювалося безчинствами польських жовнів, розквартированих в населених пунктах Східної України, що в недалекому майбутньому призвело до нових повоювань, і нарешті, до визвольної війни 1648-1654 років і до возз'єднання України з Росією".

Ці події знайшли відбиток в історії с.Білецьківка. Встановлено пам'ятник Куруківської битви.

У період німецько-фашистської окупації (08.08.1941-29.11.1943 років) у селі діяла підпільна комсомольсько-молодіжна організація "Набат". У Білецьківці братська могила радянських воїнів, що загинули в роки війни та пам'ятник воїнам-односельцям, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної. У селі історико-краєзнавчий музей.

 

Наверх ↑