Культура

Версія для друкуВерсія для друку

РОЗВИТОК ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ В 2013 роцІ

Діяльність сектору культури і туризму райдержадміністрації  направлена на виконання державної політики у сфері культури, пропаганду національних традицій, звичаїв, обрядів   та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури.    

На території району діє 61 заклад культури, із них: 31 клубний, 30 бібліотечних. Об’єктів культури – 42.

У галузі культури  працює 160 чоловік, серед них  114 працівників, що забезпечують творчу діяльність, із них на неповній зайнятості – 33 чоловіки.

Протягом року збережена мережа закладів культури, не скорочувалися штатні одиниці  працівників.

Культурно – мистецькі заходи  були приурочені відзначенню Року дитячої творчості, 70-річниці визволення Кременчуччини від фашистських загарбників та 80-им роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Колективи народної творчості клубних  закладів району взяли  участь  у Всеукраїнському фестивалі аматорської творчості, у  9-ти обласних оглядах – конкурсах, де зайняли призові місця  та нагороджені дипломами І-Ш ступенів, у концертній програмі  та у роботі містечка майстрів декоративно - ужиткового    мистецтва  на  Національному Сорочинському ярмарку.

З метою подальшого розвитку і популяризації аматорського мистецтва сектором культури і туризму райдержадміністрації   організовано і проведено    у 2012 році - 39, у 2013 році -  41 районний масовий захід та 6 виставок майстрів декоративно – прикладного мистецтва.

У клубних закладах  працюють 175 гуртків народної творчості, що на 1 гурток більше, ніж у 2012 році,  клубів за інтересами 90, порівняно з 2012 роком  більше  на 8.

Шість  колективів народної творчості  мають звання «народний» аматорський: хоровий колектив «Джерело» Піщанського центру культури і дозвілля, фольклорно-етнографічний ансамбль «Славутяни» К.Потоківського центру культури і дозвілля, фольклорний колектив «Берегиня» Гориславського будинку культури, вокальний ансамбль «Світанок» Запсільського клубу, театральний колектив «Дивограй» Омельницького  культурно-спортивного комплексу, драматичний колектив «Маска» Демидівського клубу та «зразковий» аматорський цирковий колектив «Арлекін» Піщанського центру культури і дозвілля .

37 талановитих  умільців декоративно – прикладного мистецтва брали  активну участь у місцевих, районних, обласних виставках-ярмарках, серед них: Надія Іванівна Михайлова, Світлана В'ячеславівна Кохно, Мирослава Іванівна Кривопуст, Віктор  Дмитрович Роговий.

Здійснювався розвиток бібліотечної справи. Бібліотечні заклади  районної централізованої бібліотечної системи взяли участь у 3 обласних конкурсах. Користувач Чечелівської бібліотеки – філії Мацишин Максим став переможцем третього обласного (І місце) та брав участь у четвертому заключному етапі конкурсу дитячого читання «Найкращий читач Полтавщини - 2013», що відбувся у м. Львові.

Станом на 01.01.2014 року книжковий фонд становить 407 033 примірників друкованих видань.

Протягом звітного року на придбання книг використано 51,4 тис. грн., за які придбано 2 392 примірники. Бібліотечні фонди поповнювалися за бюджетні кошти – 10, 6 тис. грн., за державними програмами з книгообмінного фонду  обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського – 27,8 тис. грн.,    програмою      «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст Україна» - 2,6 тис. грн., по  акції «Подаруй бібліотеці книгу» та спонсорської допомоги –  10,4 тис. грн.

Зроблена передплата періодичних видань за рахунок спонсорської допомоги на суму 4,2 тис. грн. для 18 бібліотек району.

Протягом року бібліотечними закладами системи обслужені – 17 133 користувачі, яким видано 344 618 документів.

Працювали 16 клубів за інтересами, порівняно з 2012 роком,  на 1 більше. 

У відділі обслуговування центральної районної бібліотеки та в трьох  бібліотеках-філіях працювали безкоштовні Інтернет - центри, створені за програмою «Бібліоміст». Завдяки впровадженню інноваційних форм роботи значно підвищився імідж бібліотек та збільшилася кількість залучення нових користувачів до бібліотечних закладів району. За рік послугами Інтернет-центрів скористалися 604 користувачі різних вікових категорій та соціальних груп, їх відвідування становить 12 852.

Протягом року в клубних і бібліотечних закладах були організовані і проведені масові заходи , що були приурочені до державних,  народних свят, ювілейних, пам’ятних дат: тематичні, літературні, літературно-музичні вечори,святкові вогники, години державності, пам’яті, мужності, права, народознавства, спілкування, мистецтва,  концерти колективів народної творчості, літературні ігри, конкурсно-розважальні програми, вікторини, колядки, щедрівки, вечори відпочинку молоді тощо.

Згідно з «Програмою соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району  на 2013 рік» у напрямку «об’єкти культури» заплановані роботи в 26 закладах культури на загальну суму 4050,5 тис.грн., із них 193,1 тис.грн. - кошти районного бюджету, 968,9 тис.грн. - сільського, 2888,5 тис.грн. - кошти  інвесторів.

Роботи виконані в 26 закладах культури на загальну суму 1791,3 млн.  грн., із них за кошти районного і місцевого бюджетів - 635,2 тис. грн., за кошти інвесторів – 1156,1 млн. грн.    

Придбано матеріальних цінностей для  клубних і бібліотечних закладів на суму – 114,2 тис.грн. за бюджетні і спонсорські кошти.

На територiї  району  189  пам’яток культурної спадщини та 114 археологiчних.

Сектором культури і туризму райдержадміністрації проводилась  інвентаризація об’єктів культурної спадщини району та складалися акти обстеження технічного стану пам’яток.

Проведені капітальні ремонти меморіального комплексу в с.Чикалівка, постаменту пам’ятника на братській могилі радянських воїнів в с. Демидівка та поточні ремонти 102 пам’яток культурної спадщини, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни.

В селі Кобелячок в приміщенні будинку культури з  1964 року  працює громадський музей. У 2003 році музею присвоєно ім’я на честь завідуючої музею, ветерана праці У.С. Олефір.

В експозиції музею представлені розділи: найдавніші часи, дореволюційний період, колективізація, Велика Вітчизняна війна, медицина і культура.

Розвивається сільський зелений туризм. У минулому році проведено 93 туристичні екскурсії в с. Келеберда,  25 – по регіональному ландшафтному парку «Кременчуцькі плавні» та надані послуги сільського зеленого  туризму господарями садиб сіл Омельник,  Чечелево.

Наверх ↑