Омельницька сільська рада

Версія для друкуВерсія для друку

 

Омельницька сільська рада
(об'єднана територіальна громада)

 

с. Омельник, вул. Центральна, 66, 39713
тел. (0536) 73-89-31
сільський голова
Шереметьєва Олександра Іванівна

 

 

 

Омельницькій сільській раді підпорядковані села Омельник, Варакути, Литвиненки, Пустовіти, Федоренки, Рокитне, П'ятихатки, Романки, Онищенки, Щербаки, Запсілля, Крамаренки, Степівка, Демидівка, Гуньки, Ковалі, Щербухи, Найдьонівка, Яремівка, Радочини. Перші згадки про Омельник датуються ХІУ-ХУ століття. На початку XVII століття Омельник - містечко з стародавнім земляним укріпленням. У 1628 році воно значиться у Кременчуцькій волості і позначене на карті ГЛ. де Боплана. Його населення брало участь у повстанні Остряніна 1608 року, пізніше у визвільній війні українського народу 1648-54 років з ,1і649 року Омельник - сотенне  містечко. У XVIII столітті в Омельнику було 3 церкви: Петропавловська, Миколаївська та Різдва Богородиці.  У  цей час  тут  були  володіння  поміщиків  братів Базилевських, убитих повстанцями-селянами під час Турбаївського повстання   1789-93   років.   З   1796   року   Омельник     у   складі Кременчуцького повіту Малоросії. З 1802 року - Полтавської губернії. У 1859 році у містечку 2 церкви, поштова станція, паромна переправа, відбувалося 3 ярмарки на рік. У XIX столітті споруджуються нові церкви: мурована Петропавловська з дзвіницею. При ній були бібліотека та дві церковно-парафіяльні школи, замість однієї з них було відкрите земське училище. У 1858 році - мурована церква Різдва Богородиці з дзвіницею. Зберігся Баронів Яр з фруктовим садом (XIX століття).

В Омельнику - братська могила воїнам, що загинули в 1941-43 роках (надгробок встановлено в 1961 році), в 1989 році споруджено новий пам'ятник   воїнам-односельцям,   які   полягли   під  час   Великої Вітчизняної війни.

На території села і на його околицях виявлено поселення та могильник доби бронзи (ІІ-І тисячоліття до н.е.), та близько 20 козачих поховань, але зараз вони розорені, і відновити можна тільки декілька з них.

 

Наверх ↑