НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ!ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ З 01 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ РОЗПОЧНУТЬ ДІЯТИ

Версія для друкуВерсія для друку

НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ!ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

З 01 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ РОЗПОЧНУТЬ ДІЯТИ

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що на виконання п. 3 постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 62 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (IBAN) в Україні» Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) здійснено заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог стандарту IBAN.
Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснюватись Казначейством з 01 жовтня 2019 року.
Таким чином, починаючи з 01 жовтня 2019 року змінюються реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту IBAN.
Дізнатися про нові рахунки можна за гіперпосиланням https://poltava.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/, з 01.10.2019 – в Центрах обслуговування платників.
Реєстр рахунків для сплати податків і зборів також розміщений на Веб-сторінці Головного управління Казначейства (розділ «Реквізити рахунків») Веб-порталу Державної казначейської служби України за адресою www.treasury.gov.ua.

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ЗА НАВЧАННЯ
Кременчуцьке управління ГУ ДПС у Полтавській області нагадує, що до кінця поточного року громадяни можуть ще скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2018 року. На сьогодні своїм правом на отримання податкової знижки вже скористалося 1585 громадян (на 152 більше ніж в минулому році). За результатами проведених розрахунків, громадянам повернуто з бюджету 2,6 млн. грн., що на 0,6 млн. грн. більше ніж в минулому році.
Подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Тобто право на отримання податкової знижки мають платник податку та/або члени сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік, дружина, діти). Після проведення відповідних перерахунків кошти будуть повернуті платнику протягом 60 днів.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, договорами з навчальним закладом, довідкою про отримані у звітному році доходи; документами, які підтверджують ступінь споріднення тощо.
Якщо платник податку до кінця поточного року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

АНУЛЮВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКОМ ПДВ: ЯКУ ДАТУ СПЛАТИ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ВКАЗАТИ У ЗАЯВІ?
У заяві про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою №3-ПДВ платник податку повинен вказати, зокрема, дату сплати податкових зобов’язань.
У даному випадку під датою сплати податкових зобов’язань розуміють дату сплати податкових зобов’язань, які задекларовані платником в поданій податковій декларації за останній звітний (податковий) період.
Якщо платником ПДВ, яким подано заяву про анулювання реєстрації у випадках, визначених підпунктами «а», «б» п. 184.1 ст. 184 ПКУ, не проведено розрахунків із бюджетом за податковими зобов’язаннями останнього податкового періоду, контролюючий орган протягом 10 календарних днів після надходження заяви платника ПДВ про анулювання реєстрації звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову заяву про анулювання реєстрації після проведення розрахунків із бюджетом.
Після проведення розрахунків з бюджетом платник податку подає повторно до контролюючого органу заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою №3-ПДВ та в графі «Дата проведення розрахунків із бюджетом за податковими зобов’язаннями останнього податкового періоду» вказує дату сплати податкових зобов’язань, така дата повинна відповідати даті розрахунку з бюджетом останнього періоду.

ВИПЛАТА НЕРЕЗИДЕНТУ ДИВІДЕНДІВ: ЧИ ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ?
У разі виплати нерезиденту доходу із джерелом їх походження з України у вигляді дивідендів, такі доходи підлягають оподаткуванню відповідно до положень п. 141.4 ст. 141 ПКУ незалежно від способу виплати такого доходу, у тому числі шляхом зарахування згідно з договором уступки вимоги зобов’язання, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ «ЄДИННИКОМ»: ЧИ ПОТРІБЕН РРО ПРИ РОЗРАХУНКАХ ТАЛОНАМИ
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, у разі проведення розрахунків з використанням талонів, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, РРО не застосовують.

Кременчуцьке управління Головного управління
ДПС у Полтавській області

Наверх ↑