14 березня – День українського добровольця.

Версія для друкуВерсія для друку

14 березня – День українського добровольця.

Сьогодні вся держава відзначає День українського добровольця.

Добровольці — справжні Герої України, які першими стали на захист Батьківщини, не чекаючи на мобілізацію, першими записалися у добровольчі батальйони.

Вони приклад патріотизму та любові до рідної землі. На прикладі теперішніх добровольців будуть вчитися прийдешні покоління.

17 січня 2017 року рішенням Верховної Ради з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, було визначено 14 березня - Днем українського добровольця. В цей день ми шануємо тих людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників.

Ця дата вибрана не випадково: 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити - саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.
Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.
Під час Другої світової війни добровольці також першими стали на захист Вітчизни.
Та найновіший приклад – це Революція гідності та початок воєнних дій на сході України. 
Завдячуючи добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Можна із впевненістю відзначити те, що одну із вирішальних ролей у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету України мають добровольчі батальйони.Тому наша держава та кожен з нас має сприяти зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню всебічної уваги і турботи до учасників добровольчих формувань .

 

Серед лицарів-добровольців, сповнених патріотизму та героїзму, багато жителів нашого району, ми вдячні їм за те, що вони, не задумуючись ні на хвилину, стали на захист України. Дякуємо всім, хто у перші дні, і зараз стоїть на захисті територіальної цілістності нашої країни, за проявлену вами мужність та відвагу. Наша безмежна вдячність і повага!

 

Наверх ↑