Актуальна тема сьогодення – «Легалізація заробітної плати»

Версія для друкуВерсія для друку

Актуальна тема сьогодення – «Легалізація заробітної плати»

У нинішніх кризових умовах актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники, з метою працевлаштування, досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови. У такому випадку працівники, працевлаштовані нелегально, у виникненні будь-яких проблем стають повністю безправними перед роботодавцем, бо по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії.

Найбільш поширеними порушеннями вимог трудового законодавства, що допускається роботодавцями, є ненормативний робочий день, відсутність вихідних днів, відсутність оплати «лікарняного» та відпустки, відсутність оплати роботи в надурочний час, у святкові неробочі дні, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці і несплата внесків до Пенсійного фонду України. Працівники, які не захищені від незаконного звільнення, не мають гарантованого права на безпечні та здорові умови праці. Погоджуючись на такі умови, наймані працівники не завжди розуміють, що позбавляють себе конституційного захисту сьогодні й можливості отримання гідної пенсії у майбутньому.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляючись від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конверті».

Кожному працюючому громадянину необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержання справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в періоді здійснення своєї трудової діяльності.

Зручна форма самоконтролю своїх соціальних прав, це реєстрація на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України з періодичним переглядом інформації особистої картки.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: м. Кременчук, вул.  Велика Набережна 9,  Сервісний центр, Відділ забезпечення наповнення бюджету №2 (каб. №3 та каб. №17).

 

Наверх ↑