Під час зустрічі голови ОДА Валерія Головка із представниками Світового банку було обговоренно питання щодо впровадження медичної реформи на Полтавщині

Версія для друкуВерсія для друку

Під час зустрічі голови ОДА Валерія Головка із представниками Світового банку було обговоренно питання щодо впровадження медичної реформи на Полтавщині

Сьогодні відбулася зустріч голови облдержадміністрації Валерія Головка з делегацією Світового банку, яка моніторить використання коштів, виділених для реалізації медичної реформи. Полтавська область була пілотною по впровадженню цієї реформи.

Під час зустрічі обговорили можливості та перспективи співпраці. Область отримає додатковий ресурс перерозподілом коштів Світового банку з нереалізованих областей, які надійдуть на реалізацію медичної реформи у Полтавській області - це первинна та третя ланка медицини, створення госпітальних округів та відновлення екстреної допомоги.

«За всіма оцінками реалізації медичної реформи у Полтавській області, ми вважаємо її найуспішнішою і це завдяки вашій підтримці. Ми маємо великі плани і хочемо подальшої співпраці. Хочемо обговорити подальшу реалізацію реформ та модернізацію медичних закладів. Нам потрібні додаткові ресурси для створення госпітальних округів, відновлення оперативного рівня медицини. Обговорюємо з Кабінетом Міністрів нашу ініціативу щодо надання нам повноважень без згоди уряду отримувати додаткові фінансові ресурси. Це буде зроблено через голосування і зміни в законі «Про державний бюджет» і «Податковий кодекс». Сподіваємось, ця ініціатива буде підтримана Верховною Радою», - зазначив Валерій Головко.

Проводячи моніторинг використання коштів, що виділені для реалізації медичної реформи, представники Світового банку попередніми результатими задоволені.

 «Ми мали змогу відвідати центр по невідкладні допомозі. Для нас дуже важливо, що все це ми змогли побачити на власні очі. З боку Світового банку ми змогли зібрати команду, приїхати і відвідати ці проекти. Ми дуже задоволені прогресом. Якщо порівнювати інші області України, які беруть участь у медичному проекті, то у  Полтавщини досить непоганий результат. Але, щоб реформа була втілена, потрібно робити ще більше», – говорить  директор Світового банку в справах Білорусі, Росії та України, регіону Європи та Центральної Азії Сату Кахконен.

 За словами керівництва ОДА, у наступному році на Полтавщині планують побудувати нові, сучасні відділення та лікарні, але є певні труднощі з профільним міністерством.

Як зазначив голова облдержадміністрації, Полтавщина випереджає профільне міністерство за своїми темпами з провадження сучасних технологій, зокрема телемедицини, первинної і третього рівнів медицини. Тому виходячи з вартості цих об’єктів,  потрібні додаткові фінансові ресурси.

Валерій Головко сказав, що співпраця зі Світовим банком пошириться й на земельні відносини. Світовий банк заходить до Уряду з пропозицією про створення ринку землі. І на це вони готові витрачати фінансові ресурси. Такі зміни вкрай важливі, оскільки потрібні прозорі відносини з землею, а також слід закріпити права власності на землю. Світовий банк підтримає ініціативу Уряду по створенню й упровадженню цієї реформи.

Наверх ↑