Захистимо посіви зернових колосових

Версія для друкуВерсія для друку

Захистимо посіви зернових колосових

В господарствах району  триває заселення посівів зернових культур пшеничними трипсами, попелицями, а також розпочалася яйцекладка клопів щитників зокрема клопа шкідлива черепашка, маврського та гостроголового. Виникла загроза масового пошкодження посівів озимих і ярих зернових культур від вище перелічених шкідників.

Нагадуємо, що хімічні обробки проти личинок клопа-черепашки необхідно розпочинати при наявності в посівах 15-30% личинок третього віку.                                                                                                                                                                                Слід приступити до обробок при наявності 2 і більше личинок на 1 м² у посівах сильних, цінних пшениць та 4-6 личинок на 1 м² у рядових посівах.

До початку хімічних обробок потрібно організувати детальні обстеження кожного поля озимої пшениці і насіннєвих посівів з метою визначення чисельності клопа шкідливої черепашки.

ЕПШ для пшеничного трипсу 40 - 50 екз./колос (стебло), злакової попелиці – 20 - 30 екз./колос (стебло).                                                                                                                                                                                 Для хімічного захисту посівів зернових колосових культур від вищезазначених шкідників застосовують на посівах озимої пшениці – Актара 240 SC, к.с., Альтекс100, к.е., Альфагард 100, к.е., Бі-58 новий, к.е., Біммер, к.е, Децис профі 25WG, в.г.,Децис ф-люкс, к.е., Карате 050 ЕС, к.е., Фастак, к.е., на посівах ярового ячменю –Шарпей, Фостран, к.е., Пірінекс супер 420, к.е., Кінфос КЕ, к.е., Борей, к.с. Для підвищення ефективності при обробках можна застосовувати суміші піретроїдних інсектицидів з фосфорорганічними (Децис, Карате та інші з Бі-58 новий) у половинних нормах витрат. Застосування піретроїдів розраховане на високу початкову їх токсичність, а Бі-58 новий – на тривалішу захисну дію).

                   Також на посівах озимих зернових культур збільшується поширеність і ураженість рослин хворобами: борошнистою росою, септоріозом, темно – бурою плямистістю. Склалися сприятливі умови для ураження колоса фузаріозом та септоріозом. Для збереження врожаю необхідно провести обприскування одним із фунгіцидів: абакус м.к.е 1,25 – 1,75 л/га; абсолют КС 0,5 л/га, віртуоз КЕ 0,4 – 0,5 л/га; імпакт 500,КС 0,25л/га; карбон,КС 0,5 л/га маестро, КЕ 0,4 – 0,5 л/га та іншими дозволеними до використання в Україні. Прохолодна погода зі зниженням температури повітря під час відновлення вегетації озимих зернових культур в березні сприяли осередковому ураженню рослин озимої пшениці кореневими гнилями. Від кореневих гнилей у «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» рекомендують застосовувати фунгіциди: з діючою речовиною флутріафол - імпакт 500, кс - 0,25 л/га, інплант, кс, флуафол, кс - 0,5 л/га; д.р. тебуконазол + прохлораз - замір 400, в.е – 0,75 – 1,5 л/га, д.р. беноміл – бенорад, зп – 0,3 – 0,6 кг/га та інші. 

При застосуванні пестицидів обов'язково слід враховувати рекомендації його виробника щодо умов застосування препарату, а саме температурного режиму, обробітки проводити в тиху безвітряну погоду. Не менше як за  три-дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати Голів сільських і селищних рад та об’єднаних громад, які    в свою чергу попереджують  зареєстрованих у них пасічників.

При проведенні захисних робіт обов'язково суворо дотримуватися регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами.

 

Наверх ↑