Інформаційна довідка на апаратній нараді 05.11.2019 про роботу Кременчуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щодо проведення роботи з сім’ями, які знаходяться в складних життєвих обставинах

Версія для друкуВерсія для друку

Інформаційна довідка на апаратній нараді 05.11.2019 про роботу Кременчуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щодо проведення роботи з сім’ями, які знаходяться в складних життєвих обставинах

Кременчуцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  керується при роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставин,  ст. 17 Закону України  «Про соціальну роботу сім’ями дітьми та молоддю», постановами КМУ № 895 від 21.11.2013  «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах»  та № 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, наданням їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)».

Останнім визначається сфера діяльності центру і охоплює  цілий ряд завдань, серед яких:
      1) робота із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах – виявлення, інспектування, допомога у розв’язанні проблем;

     2) сприяння у формуванні в громаді сімейних цінностей та засад відповідального батьківства;
     3) співпраця з представниками соціальної сфери громади (працівниками закладів освіти, охорони здоров'я, внутрішніх справ, культури за місцем проживання) та координація їх спільної роботи з вразливими категоріями дітей та сімей з дітьми у відповідності до їх потреб;
    4) надання інформаційної, консультативної допомоги у зборі та оформленні документів для отримання державних соціальних виплат та допомог;
     5)  здійснення соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб із числа дітей сиріт та  дітей позбавлених батьківського піклування;

     6) проведення перевірок щодо цільового використання державних коштів, які надаються після народження дитини;

     7)  постійне інформування населення у вигляді лекцій та бесід на різну тематику.
  Особлива увага при підтвердженні складних життєвих обставинах  приділяється сім’ям з дітьми, зокрема належному виконанню батьківських обов’язків дорослими, створенню належних санітарно-гігієнічних умов, забезпеченню потреб дітей тощо.  В результаті проведеної роботи працівниками центру за 10 місяців всього було надано 1047 соціальних послуг 269 сім’ям (проти 207  сімей за такий період  у 2018 році), з цього: 919 послуг – 64 сім’ї /141 дитини (з них 4 особи), які перебувають у складних життєвих обставинах (проти  77  сімей за такий період  у 2018 році) та 120 послуги – 9 сім’ям/ 16 дітей, які перебувають під соціальним супроводом. Порівняльні цифри не абсолютні, т.я. проти 2018 року у 2019 вибули зі штату Центру фахівці із соціальної роботи від К.Потоківської та Бондарівської сільрад.

Усім відвіданим сім’ям надавалися інформаційні послуги, роз’яснювалися зміни до спрощеного надання субсидій та компенсацій та надавалася практична допомога, особливо в сім’ях де батьківські обов’язки виконуються не належним чином.

Основними результатами роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах є наступні: оформлено та відновлено документи – 13 сімей, оформлено соціальні виплати, допомоги – 48 сімей; працевлаштовані 3 особи; отримано допомогу в лікуванні, догляді – 2 сімей;  надано сприяння в отриманні допомоги одягом, взуттям - 13 сімей; вирішено житлово-побутові проблеми, в тому числі поліпшення житлових умов – 12 сімей. По питанню ухилення від виконання  батьківських обов’язків на обліку стоять 30 сімей (66дітей), з яких 8 (16) перебувало під соціальним супроводом.  В результаті проведеної роботи в цих  сім’ях  діти залишилися з біологічними батьками. Проте, серед них є кризисні сім’ї, з якими треба ще проводити роботу і де є загроза вилучення дітей. Крім того у 118 сім’ях з новонародженими дітьми проведено вибіркову оцінку потреб, щодо цільового використання державних коштів, з них було виявлено 4 сім’ї  з нецільовим використанням коштів та поінформовано районне управління соціального захисту населення для вжиття відповідних заходів.

Під соціальним супроводом у 2019 році  перебувало 9 сімей (в них 16 дітей), з яких по 4 сім’ях супроводи закриті з позитивним результатом.

Згідно  Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Кременчуцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей Кременчуцької райдержадміністрації постійно проводить моніторинг стану збереження житла з метою захисту особистих майнових прав осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На даний час на обліку центру перебуває  93 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 89 осіб мають постійне місце реєстрації,    20 осіб  перебувають на соціальному квартирному обліку, яких необхідно в позачерговому порядку забезпечити соціально влаштованим житлом. З цього питання з сільськими радами проводиться  консультація з метою забезпечення осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування соціальним житлом та покращенням житлово-побутових умов, або надання їм тимчасового житла.

  До  5 сільських рад направлено листи з цього питання. Тільки  чотири сільські ради (Новознам’янська ОТГ; Недогарківська ОТГ; Потоківська с/р; К.Потоківська с/р) надали відповіді. Робота подовжується.

Вся така робота, при потребі, проводилася спільно з іншими суб’єктами соціальної роботи. Найбільш плідною є співпраця з відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту, службою у справах дітей райдержадміністрації та управлінням соціального захисту населення району. При зверненні отримувалася підтримка з боку центральної районної лікарні, ПМСД, райвідділку поліції, Кременчуцького міського центру СССДМ при роботі з породіллями району, які перебували в пологовому будинку.

Соціальна робота проводиться і на територіях ОТГ, які заключили договори з райрадою на надання субвенції для допомоги при роботі з сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО). З початку року, з ініціативи Центру, здійснено понад 30 групових виїздів та рейдів, в тому числі із залученням суміжних суб’єктів соціальної роботи. Інформація  про результати виїздів  представників Центру до сільських громад постійно викладаються на сайті Кременчуцької райдержадміністрації.

  Проблемним питанням залишається забезпеченість у більшості сільських радах фахівців із соціальної роботи. Центр проводить відповідну роз’яснювальну, консультативну роботу. Але через брак коштів в сільських радах, субвенцію до районного бюджету для утримання  відповідних ФСР  надала тільки  Ялинцівська сільська рада. Решта сільських рад включили їх до своїх штатних розписів, що не в повному обсязі забезпечує громади у наданні повного комплексу соціальних послуг, які викладені в Постанові КМУ №896 від 21.11.2013. Крім того фахівці із соціальної роботи при сільських радах зтикаються з проблемою несприйняття їх, як представників держави на місцях у питаннях де стосується захисту прав дітей: має негативний вплив «сусідство» із сім’ями, що опинилися в СЖО.

Також проблемним питанням є створення патронатних сімей. Не зважаючи, що Центр знаходить розуміння у відповідних сільських голів, щодо доцільності їх створення у громадах, проводить агітаційну та роз’яснювальну роботу, але бажаючих кандидатур досі не виявлено.

Щодо вирішення проблем більше щільного охоплення сімей,  що опинилися в СЖО, роботою ФСР, вбачаємо у посилені роз’яснювальної роботи серед сільських рад, щодо позитивних наслідків при наявності таких фахівців на місцях та продовжити агітаційно-роз’яснювальну роботу серед населення для виявлення кандидатур у патронатні вихователі.

            Директор центру С.С. Качковський

 

Наверх ↑