Пришибська сільська рада

Версія для друкуВерсія для друку

 

Пришибська сільська рада
(об'єднана територіальна громада)
 

с. Пришиб, вул. Центральна, 46, 39750
тел/факс (0536) 73-37-42

E-mail: prishib.sil@yandex.ua
сільський голова
Городянко Валентина Іванівна

 

 

 

Пришибська сільська рада підпорядковує села Пришиб, Єрестівку, Роботівку, Кобелячок, Малики. Село Пришиб вперше згадується в XVIII столітті, коли було подаровано царем Михайлом Федоровичем отаманові запорізьких козаків Сірку. Пришиб позначений на стратегічних картах Карла XII періоду Північної війни 1700-1721 років. Очевидно, що село було засновано козаками Келебердянської козачої фортеці під час розселення їх в XVI столітті. Село Єрестівка бере свою назву від прізвища князя Єрестова, який в минулому володів цим селом. Село Лавриківка засновано першим поселенцем Лавриком. Частина Пришиба - Клюшниківка походить від прізвища першого жителя Клюшника; Куминівка одержала назву від поміщицького прізвища Кумина. Село Роботівка від слова роботящий, син першого поселенця.

На територіях сіл в минулому проходили і очевидно, певний час жили скіфи. Під час визвольної війни українського і білоруського народів 1648-54 років проходили війська філона Джалалія, які приєдналися до Богдана Хмельницького і вели боротьбу проти польських гнобителів. Біля села Низи є могила, в якій поховані повстанці визвольної війни 1648-54 років. Біля ріки Кобелячок є могила російських солдатів, що загинули в боях із шведами. Напевне, це воїни з корпусу князя Волконського. Курган православним воїнам був споруджений за наказом Петра І і встановлено хрест на могилі полеглих воїнів. За однієї з версій Карл XII переправлявся через Дніпро саме в Пришибі та Келеберді.

У XVIII на початку XIX століття частина населення вже перебувала в кріпосній залежності. У 1834 році була збудована мурована Вознесенська церква (вона не збереглася). У 1900 році у Пришибі Кобеляцької волості Кременчуцького повіту діяла козацька громада.

У Пришибі - історико-краєзнавчий музей, пам'ятники: В.І.Леніну, братська могила радянських воїнів, загиблим в 1943 році та пам'ятник воїнам-односельцям, які полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни. Могила членам ВУЦВК П.Григоренка, могила Героя Радянського Союзу Бахарєва.

На території сільської ради збереглися залишки 49 курганів та поховання періоду Північної війни.

 

Наверх ↑