Антон Чубенко із робочим візитом відвідав Козельщинську громаду
Антон Чубенко із робочим візитом відвідав Козельщинську громаду
Заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, директор Департаменту культури і туризму ОВА Ірина Удовиченко із робочим візитом відвідали Козельщинську територіальну громаду. У фокусі – робота закладів освіти та культури в період дії воєнного стану.
Ознайомилися з роботою Козельщинського ліцею, який має статус опорного. Історія його заснування та становлення бере початок із 1890 року. Нині тут у форматі онлайн навчається понад 500 учнів. 168 дітей забезпечені підвезенням.
У закладі діє профільне навчання. Також тут створено 10 інклюзивних класів, у яких навчається 21 дитина з особливими освітніми потребами.
Антон Чубенко ознайомився з матеріально-технічною базою закладу, поспілкувався з колективом, оглянув укриття, харчоблок.
«Ліцей має власне укриття на 543 місця. Минулого року тут зробили капітальний ремонт. Загальна сума робіт становила понад один мільйон гривень. Провели заміну електромережі, встановили примусову витяжну систему, облаштували санвузли. Всі роботи виконали за кошти місцевого бюджету. Безпека дітей – безумовний пріоритет. Завжди наголошуємо на цьому. На прикладі закладу бачимо, як на рівні громади дбають про сферу освіти», – зауважив Антон Чубенко.
Також у закладі провели поточний ремонт харчоблоку та оновили обладнання, здійснили поточний ремонт шкільної їдальні, придбали нові меблі. Окрім того, провели капітальний ремонт покрівлі на загальну суму понад мільйон гривень у співфінансуванні державного та місцевого бюджетів. Придбали альтернативне джерело живлення.
Відвідав Антон Чубенко і центральну бібліотеку Козельщинської селищної ради імені Олеся Гончара з оновленим культурно-освітнім простором.
Завдяки зусиллям БО Smart Foundation та громади реалізували ініціативу перебудови та переоснащення старої бібліотеки у новий, сучасний урбаністичний центр із безліччю можливостей для саморозвитку.
Дизайн створила команда провідних професійних архітекторів, дизайнерів та конструкторів із архітектурної студії Partner Design.
Окрім сучасної бібліотеки з дизайнерським ремонтом та читальною залою, зручними меблями та комп’ютерним обладнанням, тут є зала для проведення освітніх лекцій та перегляду кінофільмів, комп’ютерний клас та принт-центр, зона для відпочинку та творча студія, зали для індивідуальних занять та роботи у групах, дитяча зона.
За словами Тетяни Бражник, яка є менеджером смарт простору, у принт-центрі є 3D принтер, на якому діти навчаються 3D-моделюванню. Послугами ксерокопіювання можуть безплатно користуватися місцеві жителі. Тут проводяться курси, тренінги, лекції, майстер-класи, виставки, презентації книжок.
У громади є можливість використовувати простір для власних потреб: проводити зустрічі, організовувати заходи. Вчителі мають змогу проводити власні активності. Усі освітні послуги та гуртки безкоштовні. Їх тут дуже багато, як для дітей, так і для дорослих. Охочі можуть вивчати англійську або вдосконалювати українську, займатися творчістю чи оволодівати новітніми комп’ютерними технологіями.
«Громадський культурно-освітній Smart простір надзвичайно цікавий та багатофункціональний. Це – сучасний центр європейського рівня для дозвілля й навчання дітей і дорослих, який функціонує в Козельщинській громаді. Тут тісно переплітаються освітні, культурні, соціальні ініціативи, на які є запит у суспільстві сьогодні», – акцентував Антон Чубенко.