Як користуватись та орієнтуватися в Альбомі безбар'єрних рішень
Як користуватись та орієнтуватися в Альбомі безбар'єрних рішень – практичному посібнику для проєктувальників та архітекторівСтруктура посібника побудована на базі матричних систем окремих елементів, за допомогою яких можна зібрати сценарій наповнення будь-якого публічного простору.
Типування цих елементів відбувається за рівнем користування для різних людей: комфортним, допустимим і неможливим.
Максимально зрозуміло про нові будівництва та комфорт для усіх – це типові універсальні рішення. Якщо дотримуватися викладених принципів, то у зведеному «з нуля» просторі не виникне питання, як подолати 3 сходинки до ліфта. Бо їх навіть у проєкті не буде.
Зручні зміни для наявних споруд – це типові адаптаційні рішення. Приклади світових підходів до облаштування деяких просторів підкажуть альтернативи – що робити, коли ті самі 3 сходинки до ліфта вже є.
Наочні ілюстрації того, як не треба робити – це про бар'єрні рішення. Від дощу не сховатися, коли на зупинці немає навісу. У спекотну погоду не освіжитися, якщо парк без фонтанчиків з чистою водою. Такі приклади були зібрані під час проведення «Дослідження доступності міських просторів», яке стало підготовчим етапом роботи над Альбомом безбар’єрних рішень.
Як продемонструвало дослідження, у створенні безбар’єрного середовища необхідно розуміти, що потрібно кожному для зручного користування простором.
Саме тому Альбом безбар’єрних рішень містить не просто схеми. Його мета – показати пріоритетність вибору та допомогти архітекторам знаходити правильні інструменти та рішення для своїх проєктів.
Альбом безбар’єрних рішень та «Дослідження доступності міських просторів» – у коментарях до допису
Альбом безбар’єрних рішень створено в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів».