Звіт начальника Кременчуцької районної військової адміністрації про проведену роботу на території району в 2022 році відповідно до статті 33 Закону України “Про місцеві державні адміністраціїˮ
Звіт начальника Кременчуцької районної військової адміністрації про проведену роботу на території району в 2022 році відповідно до статті 33 Закону України “Про місцеві державні адміністраціїˮ
Кременчуцький район утворено шляхом об'єднання 12 територіальних громад відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ „Про утворення та ліквідацію районівˮ з адміністративним центром у м.Кременчук із населення понад 387 тис. осіб.
З 24 лютого 2022 року, після набуття Кременчуцькою районною державною адміністрацією статусу військової, до основних завдань та функцій райдержадміністрації додались завдання щодо забезпечення оборони, громадської безпеки і правопорядку в умовах воєнного стану.
Протягом 2022 року діяльність районної військової адміністрації у тісній співпраці з територіальними громадами району була спрямована на:
-
виконання місцевих бюджетів;
-
забезпечення виконання районної та місцевих програм територіальної оборони на 2022 рік;
-
забезпечення соціального захисту населення та прав внутрішньо переміщених осіб;
-
створення належних умов для функціонування закладів освіти;
-
приведення захисних споруд цивільного захисту населення до використання за призначенням;
-
забезпечення функціонування об’єктів критичної інфраструктури.
- Виконання бюджету.
Загальна сума доходів бюджетів територіальних громад Кременчуцького району за 2022 рік (без урахування трансфертів з Державного бюджету) при плані по загальному фонду без урахуванням міжбюджетних трансфертів за 2022 рік при плані 4 017 528 тис.грн. становила 4 036 993 тис.грн. або 100,5%.
Найбільший відсоток виконання плану доходів загального фонду в Пришибській (137,2%) та Новогалещинській (117,0%) територіальних громадах.
Не виконали планові показники за доходами загального фонду наступні територіальні громади: Кременчуцька (98,1%), Козельщинська (97,3%), Піщанська (93,8%), Семенівська (90,1%) та Оболонська (82,2%)
Доходи районного бюджету Кременчуцького району виконано на 109,5%.
Відсутня заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери району в 2022 році.
- Забезпечення заходів територіальної оборони району.
У Кременчуцькому районі створені та функціонують штаб оборони Кременчуцького району, оперативний штаб та ситуаційний центр.
У травні 2022 року розпорядженням начальника Кременчуцької районної військової адміністрації від 11.05.2022 №99 затверджено Програму “Територіальна оборона Кременчуцького району” на 2022 рік, основними завданнями якої є:
-
сприяння підвищенню боєздатності;
- допомога у забезпечення особового складу підрозділів територіальної оборони, військових частин та правоохоронних органів, які дислокуються та тимчасово розташовані на території Кременчуцького району, пально-мастильними матеріалами, спорядженням та сучасними матеріально-технічними засобами;
-
поліпшення рівня захисту та збереження життя військовослужбовців під час виконання покладених на них завдань завдяки якісному облаштуванню позицій військ та блокпостів.
Фінансування програми здійснювалося за рахунок коштів територіальних громад, які були передані до районного бюджету в сумі 3 млн.350 тис.000 грн. Окрім того, територіальними громадами Кременчуцького району в 2022 році на забезпечення заходів з підготовки та ведення територіальної оборони було виділено та профінансовано з місцевих бюджетів 128 млн. 285 тис. грн.
- Організація освітнього процесу у закладах освіти.
У 2022 році в районі функціонувало 116 закладів загальної середньої освіти. Станом на 01.09.2022 навчальний рік за очною та змішаною формами навчання розпочали 31 заклад у 7 територіальних громадах: Глобинській (8), Горішньоплавнівській (9), Градизькій (4), Оболонській (4), Омельницькій (2), Пришибській (1), Семенівській (3).
На кінець 2022 року на змішану форму навчання додатково перейшли 10 закладів освіти: Глобинська (2), Градизька (6), Піщанська (2).
Стовідсотково охоплені навчанням за очною або змішаною формою навчання учні: Горішньоплавнівської, Омельницької, Пришибської, Градизької громад.
Дистанційно працювали усі заклади освіти у Кам’янопотоківській, Козельщинській, Кременчуцькій, Новогалещинській громадах.
Функціонувало 112 закладів дошкільної освіти, з них 18 (16%) – очно або в змішаному режимі.
На облаштування захисних споруд у закладах освіти району у 2022 році освоєно 11 649,0 тис.грн. (ЗДО – 2 345,0 тис.грн, ЗЗСО – 9 304,0 тис.грн.
- Цивільний захист населення.
Протягом 2022 року здійснено комплекс заходів, спрямованих на приведення захисних споруд у готовність до використання за призначенням, у тому числі, облаштування найпростіших укриттів.
На території Кременчуцького району обліковується 269 захисних споруд (104 сховища, 165 протирадіаційних укриттів). Фонд захисних споруд цивільного захисту району поповнено за рахунок найпростіших укриттів, зокрема, 1 споруда подвійного призначення, 391-е найпростіше укриття.
Перевірено стан готовності 262 захисних споруд цивільного захисту (97% від загальної кількості) (98 сховищ та 164 протирадіаційних укриттів) до використання за призначенням:
Незадовільний стан готовності захисних споруд у Кременчуцькій ТГ (з 120 споруд не готові 44), Глобинській ТГ (з 70 споруд – 34) та Піщанській ТГ (з 4 споруд – 2).
Із 269-ти захисних споруд проінвентаризовано 182 (85 сховищ, 97 протирадіаційних укритті). Найменший показник щодо проведення інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в Градизькій громаді (з 22 споруд не про інвентаризовано 17) та Глобинській (з 70 споруд – 41) громадах.
Усі 392-ві споруди подвійного призначення та найпростіші укриття рекомендовані до використання.
- Будівництво фортифікаційних споруд.
Кременчуцькою районною військовою адміністрацією спільно з представниками військового командування ОТУ „Сумиˮ, представниками батальйону територіальної оборони району, Національної гвардії України, Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, територіальних громад району неодноразово здійснювались обстеження місць облаштування та будівництва фортифікаційних споруд на території Кременчуцького району. За результатами обстежень 01 червня 2022 року було визначено місця будівництва фортифікаційних споруд у 5 територіальних громадах (Глобинська, Горішньоплавнівська, Кременчуцька, Омельницька та Піщанська). Планове завдання виконання земляних робіт та облаштування у 2022 році становило 78 км та виконано на 100%.
- Захист об’єктів критичної інфраструктури.
На виконання доручень Ради оборони Полтавської області в Кременчуцькому районі за активної співпраці з територіальними громадами проведено ряд заходів щодо захисту енергетичних об’єктів, які перебувають у власності АТ „Полтаваобленергоˮ та НЕК „Укренергоˮ.
- Облаштування пунктів незламності.
У 2022 році на території Кременчуцького району було розгорнуто 131 пункт незламності. Усі пункти обладнані відповідно вимог Порядку організації та функціонування пунктів незламності, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2022 №1401 “Питання організації та функціонування пунктів незламності”.
- Соціальний захист населення та робота з внутрішньо переміщеними особами
З перших днів війни район став прихистком для осіб, які змушені були покинути свої домівки через воєнні дії. Територіальними громадами району, відділами та управлінням соціального захисту населення районної військової адміністрації організовано прийом документів для реєстрації внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) та облаштовано пункти їх розміщення.
Всього в районі з 24 лютого 2022 року було зареєстровано 73 078 ВПО.
Станом на 31 грудня 2022 року за наданою інформацією в громадах проживало 49 040 внутрішньо переміщених осіб. У районі функціонує 42 місця компактного проживання ВПО, де нині проживає 1789 осіб.
До органів соціального захисту населення району надійшло близько 42-ох тисяч звернень від сімей ВПО на призначення соціальних виплат відповідно до законодавства (для дітей та осіб з інвалідністю – у розмірі 3,0 тис.грн, для інших осіб – 2,0 тис.грн щомісячно).
Управлінням соціального захисту населення та його відділами забезпечено своєчасне призначення соціальних допомог. Із метою додаткової соціальної підтримки ВПО територіальними громадами району прийняті програми підтримки внутрішньо переміщених осіб. У співпраці з благодійними та волонтерськими організаціями розгорнуто пункти збору теплого одягу та взуття, організовано видачу продуктових наборів та засобів гігієни.
Забезпечено своєчасне призначення понад 25 видів державних соціальних допомог та 100% виконання державних програм соціального захисту та соціального забезпечення населення, підтримку сімей з дітьми, осіб з інвалідністю та ветеранів війни. Загальна кількість отримувачів державних соціальних допомог у Кременчуцькому районі становить 20 500 осіб.
З метою соціальної підтримки учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників АТО/ООС, дітей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, сімей загиблих захисників або захисниць України забезпечення додатковими соціальними гарантіями здійснюється в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту населення області на 2021-2025 роки.
Крім того, органами соціального захисту населення забезпечено проведення роботи з особами, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, та контроль за діяльністю суб’єктів соціального патронажу, якими надаються послуги тимчасового притулку, а також соціальні, медичні, юридичні, освітні, реабілітаційні та інші послуги особам, звільненим з місць позбавлення волі.
Розробка містобудівної документації
У 2022 році розроблено та затверджено 21 генеральний план територій, а саме, у Глобинській (1), Новогалещинській (9), Омельницькій (11) територіальних громадах.
Опрацьовано та направлено 100 пакетів матеріалів на виплату одноразової грошової допомоги громадянам, у яких внаслідок збройної агресії російської федерації зруйновані (пошкоджені) житлові будинки, зокрема, Кам’янопотоківська ТГ – 85, Піщанська ТГ – 15.
- Житлово-комунальне господарство та інфраструктура
У районі протягом 2022 року забезпечено стабільне проходження опалювального сезону. Об’єкти соціальної сфери та критичної інфраструктури використовували резервні та автономні джерела енергопостачання. Було створено необхідний запас аварійного обладнання, матеріалів та устаткування для виконання аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах тепло-, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення, а також забезпечено цілодобову роботу аварійних бригад.
У 10 територіальних громадах (крім Кременчуцької та Горішньоплавнівської) відсутня заборгованість підприємств, установ та організацій бюджетної сфери за спожиті енергоносії.
На території нараховується 116 приміських автобусних маршрути, які обслуговують 16 автомобільних перевізники різних форм власності. Районною військовою адміністрацією укладено 30 договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом.
- Розпорядження голови РВА та робота зі зверненнями.
Протягом 2022 року видано 427 розпоряджень голови (начальника) районної (військової) адміністрації з основної діяльності та 235 наказів начальника районної військової адміністрації.
Відділом документообігу та контролю апарату зареєстровано та опрацьовано:
- вхідної кореспонденції – 3730 документів;
- вихідної кореспонденції – 4710 документів.
Отримано 603 звернення (2021 – 698). Всі звернення розглянуто у встановлений законодавством термін; питання, які порушені у зверненнях, вирішено або надано відповідні роз’яснення.
Районною військовою адміністрацією у 2022 році опрацьовано 19 запитів на інформацію (у 2021 році – 33), з них: на 16 – надана запитувана інформація, 3 – надіслано належному розпоряднику інформації.
12. Стан взаємодії з районною радою та народними депутатами.
Районною військовою адміністрацією налагоджена тісна співпраця у вирішенні питань соціально-економічного розвитку та проблем району з народними депутатами України, депутатами Полтавської обласної ради, головами депутатських фракцій та депутатським корпусом Кременчуцької районної ради.
Начальник Кременчуцької
районної військової адміністрації
Олег ЛЄДНІК
Долучення | Розмір |
---|---|
zvit_za_2022_2_1-2.pdf | 492.78 КБ |
zvit_za_2022_2_3-4.pdf | 588.73 КБ |
zvit_za_2022_2_5-6.pdf | 519.81 КБ |
zvit_za_2022_2_7-8.pdf | 430.21 КБ |
zvit_za_2022_2_9-10.pdf | 461.12 КБ |
zvit_za_2022_2_11-end.pdf | 582.42 КБ |