У Кременчуцькому районі виявили африканську чуму свиней

У Кременчуцькому районі виявили африканську чуму свиней

До Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшло повідомлення про загибель 10 свиней в приватному господарстві села Миловидівка Піщанської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області. Фахівцями Держпрородспоживслужби області проведено епізоотичне обстеження та відібрано патологічний (біологічний) матеріал з метою виключення захворювання на африканську чуму свиней.

Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу/об'єктів навколишнього середовища Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременчуцькій районній військовій адміністрації встановлено карантин щодо африканської чуми свиней на території села Миловидівка Піщанської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області та затверджено План заходів щодо локалізації та ліквідації африканської чуми свиней на території населеного пункту села Миловидівка Піщанської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області та в зонах захисту і нагляду неблагополучного пункту, а також недопущення розповсюдження даного захворювання на інші території.

З метою запобігання розповсюдження АЧС на інші території, у неблагополучному пункті та карантинних зонах (захисту та нагляду) запроваджені заходи у відповідності з вимогами до «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 за №111, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.03.2017 за №432/30300.