«Дитина не одна» - запроваджено допомогу на дітей, які залишились без батьківського піклування

Версія для друкуВерсія для друку

«Дитина не одна» - запроваджено допомогу на дітей, які залишились без батьківського піклування

З початку повномасштабної війни щороку близько 4 тис. дітей залишаються без батьківського піклування. Міністерство соціальної політики України працює над тим, щоби діти виховувалися у родинах, а не в інтернатах чи інших закладах, і тому запроваджуємо новий вид соціальної допомоги для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дитину.

Допомога «Дитина не одна» призначається на дітей, які залишились без батьківського піклування, але ще не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Процес присвоєння дитині такого соціального статусу зазвичай займає до 6 місяців - ось на цей період і призначатиметься допомога.

 Розмір виплати становить:

☛ для дітей до 6 років – 6 407, 5 грн

☛ для дітей від 6 до 18 років – 7 990 грн

☛ для дітей до 6 років з інвалідністю – 8 970, 5 грн

☛ для дітей від 6 до 18 років з інвалідністю – 11 186 грн

Звернутися із заявою про призначення такої допомоги на 6 місяців до органів соцзахисту населення, ЦНАП або виконавчих органів територіальних громад може: ☛ людина, до якої тимчасово влаштовано дитину, якщо родина постійно проживає в Україні. ☛ представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина. Надання допомоги може бути продовжено, якщо період тимчасового влаштування дитини в сім'ї рідних чи близьких теж продовжено. детальніше на нашому сайті за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23610.html

 

Наверх ↑