Народовладдя на рівні місцевого самоврядування

Народовладдя на рівні місцевого самоврядування

Верховою Радою України 9 травня 2024 року було ухвалено у другому читанні та в цілому законопроект №7283 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування. Даним законопроектом передбачено, що органами місцевого самоврядування у статутах громад або окремих рішеннях місцевих рад регулюється порядок ініціювання, проведення та застосування механізмів місцевої демократії.

Основні новели законопроекту №7283:

Визначення терміну ,,житель”. Його можливість брати участь у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету та порядок участі у публічних консультаціях, консультативно-дорадчих органах при органах та посадових особах місцевого самоврядування;

З 1 січня 2027 року встановлюється обов’язковість затвердження статутів територіальних громад;

Інтегрування ВПО в життя тих громад, у яких вони проживають;

Створюються шляхи залучення молоді до вирішення питань місцевого значення;

Деталізується процедура звітування голів громад та депутатів місцевих рад;

Деталізується порядок проведення загальних зборів, громадських слухань, громадського оцінювання, внесення місцевої ініціативи.

Даний законопроект є чудовим доповненням до ухваленого нещодавно законопроекту № 6401, яким регулюється відкритість місцевих рад і виконавчих органів громад і в цілому забезпечує прозорість місцевого самоврядування.