Уряд затвердив новий Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків

Уряд затвердив новий  Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків. Він передбачає надання коштів на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків, а також компенсацію за приєднання до інженерно-транспортних мереж. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 4 червня 2024 року.

Створення індустріальних парків – ключовий крок для стимулювання економічного розвитку, як громад так і області.

Цього року у державному бюджеті передбачений 1 млрд грн на державне стимулювання індустріальних парків.

Порядком надання державного стимулювання передбачено надання коштів ініціаторам створення або керуючим компаніям індустріальних парків для облаштування або будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, а також часткове відшкодування вартості приєднання до електричних мереж.

Максимальний розмір стимулювання складає 150 млн грн, при цьому співфінансування робіт відбуватиметься у співвідношенні 50% на 50%.

Для того, щоб скористатись програмою, необхідно:

подати заявку до уповноваженого банку до 15 серпня;

банк перевірить заявку;

Міністерство економіки України перевірить документи та ухвалить рішення про надання допомоги;

у разі позитивного рішення — укладається договір;

кошти будуть перераховані на спеціальний рахунок, а оплата відбудеться після того, як роботи будуть виконані, а заявник сплатить свою частину.

Для інвесторів індустріальні парки вирішують одразу кілька актуальних проблем: питання землі, підключення до мереж, наявності промислової будівлі та зниження вартості обладнання.

Адже це можливість резидентам парків:

не платити ввізне мито та ПДВ на обладнання;

не платити податок на прибуток впродовж 10 років за умови реінвестування;

отримати пільгову ставку податку на нерухомість та пільгову плату за землю (на розгляд місцевого самоврядування).

Детальніше за посиланням:  http://surl.li/ujiyj