Як перевірити скорочені посилання та гіперпосилання в тексті на надійність.

Версія для друкуВерсія для друку

Щоб перевірити скорочені посилання та гіперпосилання в тексті на надійність дотримуйтеся простих порад:

1.   Перевірте домен:

Дізнайтеся повне посилання. Для цього введіть курсор гіперпосилання в тексті, щоб побачити повне посилання. Гіперпосилання в тексті – це підкреслений фрагмент тексту, натискаючи на який створюється перехід на іншу сторінку, відкривається зображення або завантажується файл.

Дізнатися повне посилання, яке зашифровано в скороченому посиланні, можна через сервіс Unshorten.it. Для цього потрібно вставити скорочені посилання у відповідне поле на веб-сайті Unshorten.it і сервіс відобразить повну адресу ресурсу, а також надати інформацію про деякі загрози, які можуть бути пов’язані з цими посиланнями.

Переконайтеся, що домен виглядає надійно. Шукайте такі відомі домени, як: bit.ly, goo.gl або ow.ly. Уникайте переконань щодо доменів, які відповідають орфографічним помилкам або випадковим символам.

2.   Перевірте репутацію ресурсу, на яку приведете посилання:

Виконайте пошук Google для повних посилань. Шукайте відгуки користувачів або попередження про шкідливі програми.

Перевірте веб-сайт за допомогою інструменту онлайн-перевірки безпеки, наприклад, www.virustotal.com.

3.   Використовуйте розширення браузера:

Встановіть розширення браузера, яке сканує скорочені посилання на надійність, наприклад, urlscan.io. Це розширення може попередити вас, перш ніж ви перейдете за позитивним посиланням.

4.   Будьте обережні з невідомими джерелами:

Не переходьте за скороченими посиланнями з невідомих джерел, наприклад, електронних листів, повідомлень у соціальних мережах або оцінених веб-сайтів.

5.   Довіряйте своїй інтуїції:

Якщо щось здається дуже хорошим, щоб бути правдою, то, ймовірно, так воно і є. Уникайте скорочених посилань, які пропонують безкоштовні подарунки, неймовірні пропозиції чи інші привабливі можливості.

Ось кілька додаткових ресурсів, які ви перевірили на надійність скорочених посилань:

▪ nadiyno.org/short-link

▪ indevlab.com/uk/blog-ua/yak-rozpiznati-nebezpechni-posilannya

▪ hyperhost.ua/info/uk/yak-pereviriti-bezpeku-posilannya-na-sait

Управління цифрової трансформації Полтавської обласної військової адміністрації нагадує, що завжди потрібно бути обачним та уникати ризиків зараження своїх пристроїв шкідливими програмами або втрати особистих даних.

В рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #КібербезпекаФінансів

Наверх ↑